WP_Post Object ( [ID] => 193350 [post_author] => 1 [post_date] => 2019-02-21 19:56:37 [post_date_gmt] => 2019-02-21 17:56:37 [post_content] =>

אחרי ישיבת הסיעה הראשונה של רשימת 'כחול לבן' המאוחדת, יוצאים הערב (ה') ראשיהּ - בני גנץ, יאיר לפיד, בוגי יעלון, אבי ניסנקורן וגבי אשכנזי - בהכרזה משותפת על איחוד 'יש עתיד', 'חוסן לישראל' ו'תל"ם'.

גנץ: "אנחנו עומדים לנצח בבחירות בגדול"

"זהו ערב מכונן בתולדות ישראל", פתח והכריז גנץ. "אנחנו אוהבים את ישראל, אבל בעשור האחרון משהו השתבש. ישראל איבדה את דרכה". גנץ הרמטכ"ל לשעבר הפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה הנוכחית ואמר כי "ממשלה של ריב ומדון פיצלה עם חכם וחזק לשבטים. ממשלה של הפרד-ומשול שיסעה אותנו. רוח רעה החלה לנשוב ברחובותינו. אנחנו כאן הערב כדי לומר – עד כאן. מספיק ודי". לכן, הוא המשיך: "במקום פלגנות, אנחנו מציגים אחדות. במקום קיצוניות, אנחנו מציגים ממלכתיות. במקום שיסוי, אנחנו מציגים פיוס לאומי. איתי על הבימה נמצאים חברים ותיקים וחדשים: יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי. לכל אחד מאיתנו יש אגו. לכל אחד מאיתנו יש סדר יום. אבל כשראינו את המדינה אשר כל כך יקרה לנו נקרעת לגזרים – שמנו את האגו בצד. גיבשנו סדר יום אחד והקמנו תנועה אחת". [caption id="attachment_327135" align="aligncenter" width="1599"] "ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל". גנץ בהצהרה של 'כחול-לבן'. צילום: קובי ריכטר/TPS[/caption]

גנץ התחייב: "ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות בגדול. שבועות אחדים לאחר מכן, אהיה ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל". "היום אנחנו משנים את פניהּ של ישראל כשאנחנו מקימים תנועת שלטון חדשה - כחול לבן", המשיך הרמטכ"ל לשעבר. הוא הבטיח כי "שערינו פתוחים בפני כולם: אנשי ימין, אנשי מרכז ואנשי שמאל. אנחנו רואים בקהילה החרדית חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית/ ואנחנו חותרים לשתף איתה פעולה על בסיס של כבוד הדדי".

"נחדש את המורשת של יצחק רבין ומנחם בגין"

עוד אמר גנץ: "ידינו מושטת אל כל הישראלים: מזרחים ואשכנזים, דתיים וחילוניים, יהודים ולא יהודים. נשרת בנאמנות את אזרחי ישראל, את העם ואת המדינה. נחדש את המורשת הממלכתית של בנימין זאב הרצל, זאב ז'בוטינסקי, דוד בן-גוריון, יצחק רבין ומנחם בגין". "הערב אנחנו מתחייבים בפניכם שבכוחות משותפים נחזיר את ישראל אל עצמה ואל גדולתה. נדליק מחדש את אבוקת התקווה!", חתם את דבריו.

"נתניהו מלבה את השנאה, הגזענות והאלימות"

"ביממה האחרונה היו שני איחודים במערכת הפוליטית. איחוד של קיצוניות, ואיחוד של תקווה", אמר לפיד בנאומו אחריו. "נתניהו מכניס את אנשי כהנא לכנסת. הציע לבצלאל סמוטריץ' את תפקיד שר החינוך של הילדים שלנו. הוא מלבה את השנאה ואת הפחד. את הגזענות ואת האלימות", הצטרף גם הוא לקו התקיף של גנץ. "את זה צריך לעצור. כדי לעצור את שלטון הפחד, אנחנו מקימים פה היום חומה של תקווה. אנחנו נעמדים פה היום ואומרים "עד כאן". מספיק. הגיע הזמן להזכיר לישראלים, הברירה היא בידינו. היכולת לשנות היא בידינו. אנחנו יוצרים היום מפלגת שלטון. [caption id="attachment_327217" align="aligncenter" width="3929"] "יש בחדר הזה כמות בלתי מוגבלת של נסיון שלטוני ומנהיגותי". לפיד בהצהרה של 'כחול-לבן'. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90[/caption]   "התשובה לשלטון היחיד של נתניהו, היא שלטון של יחד. של עבודה משותפת. של חברות. יש פה בחדר הזה הכל. כמות בלתי מוגבלת של נסיון שלטוני ומנהיגותי. יש פה את הידע והעוצמה שיגנו על ישראל מכל אוייביה. שיצעידו את הכלכלה והחברה קדימה. שיחזירו אותנו לערכים של חברות ומטרות משותפות. "בשביל לנצח, צריך צוות מנצח. מה שעומד פה היום מולכם, זה צוות מנצח. צוות מנצח צריך להוביל. לא הייתי עומד כאן היום אילולא האמנתי שבני גנץ יכול להוביל לניצחון. יכול להוביל את מדינת ישראל. הוא יהיה ראש ממשלה מצויין. אני מאמין בו. "אפשר להפיל את ממשלת נתניהו. נתניהו אומר תמיד, "שלטון מחליפים רק בקלפי". נחליף אותו בקלפי. יש פה הזדמנות היסטורית. יש פה הזדמנות היסטורית לשנות את כל סדר העדיפויות במדינה. לשמור על הבטחון, להלחם ביוקר המחיה, להציל את מערכת הבריאות, להתניע תהליך מדיני. וגם - לשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני. להזכיר לישראלים שאנחנו משפחה. "הישראלים ילכו לקלפי ב-9 לאפריל כדי לבחור איזו מדינה תהיה פה. איזו מדינה תהיה לילדים שלהם? מדינה של חקירות ושחיתות והסתה, או מדינה של תקווה וחוסן והבטחה לעתיד? נתניהו בחר באנשי כהנא כשותפיו. אנחנו בוחרים אחד בשני, ובעיקר באזרחי ישראל". https://www.20il.co.il/%d7%a0%d7%97%d7%a9%d7%a4%d7%94-%d7%a8%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%aa-%d7%9b%d7%97%d7%95%d7%9c-%d7%9c%d7%91%d7%9f/

[post_title] => גנץ ולפיד בהצהרה משותפת: "נעצור את שלטון הפחד" [post_excerpt] => ערב סגירת הרשימות לכנסת, ראשי מפלגת 'כחול לבן' יוצאו בהצהרה לתקשורת ומציגים את רשימתם המאוחדת. גנץ: "אנחנו עומדים לנצח בבחירות בגדול" [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%9e%d7%99%d7%93-%d7%94%d7%94%d7%a6%d7%94%d7%a8%d7%94-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%aa%d7%a4%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%92%d7%a0%d7%a5-%d7%95%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%93 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 12:03:20 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 09:03:20 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%9e%d7%99%d7%93-%d7%94%d7%94%d7%a6%d7%94%d7%a8%d7%94-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%aa%d7%a4%d7%aa-%d7%a9%d7%9c-%d7%92%d7%a0%d7%a5-%d7%95%d7%9c%d7%a4%d7%99%d7%93/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

גנץ ולפיד בהצהרה משותפת: "נעצור את שלטון הפחד"

עורכי ערוץ 20

ערב סגירת הרשימות לכנסת, ראשי מפלגת 'כחול לבן' יוצאו בהצהרה לתקשורת ומציגים את רשימתם המאוחדת. גנץ: "אנחנו עומדים לנצח בבחירות בגדול"

אחרי ישיבת הסיעה הראשונה של רשימת 'כחול לבן' המאוחדת, יוצאים הערב (ה') ראשיהּ – בני גנץ, יאיר לפיד, בוגי יעלון, אבי ניסנקורן וגבי אשכנזי – בהכרזה משותפת על איחוד 'יש עתיד', 'חוסן לישראל' ו'תל"ם'.

גנץ: "אנחנו עומדים לנצח בבחירות בגדול"

"זהו ערב מכונן בתולדות ישראל", פתח והכריז גנץ. "אנחנו אוהבים את ישראל, אבל בעשור האחרון משהו השתבש. ישראל איבדה את דרכה". גנץ הרמטכ"ל לשעבר הפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה הנוכחית ואמר כי "ממשלה של ריב ומדון פיצלה עם חכם וחזק לשבטים. ממשלה של הפרד-ומשול שיסעה אותנו. רוח רעה החלה לנשוב ברחובותינו. אנחנו כאן הערב כדי לומר – עד כאן. מספיק ודי".

לכן, הוא המשיך: "במקום פלגנות, אנחנו מציגים אחדות. במקום קיצוניות, אנחנו מציגים ממלכתיות. במקום שיסוי, אנחנו מציגים פיוס לאומי. איתי על הבימה נמצאים חברים ותיקים וחדשים: יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי. לכל אחד מאיתנו יש אגו. לכל אחד מאיתנו יש סדר יום. אבל כשראינו את המדינה אשר כל כך יקרה לנו נקרעת לגזרים – שמנו את האגו בצד. גיבשנו סדר יום אחד והקמנו תנועה אחת".

"ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל". גנץ בהצהרה של 'כחול-לבן'. צילום: קובי ריכטר/TPS

גנץ התחייב: "ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות בגדול. שבועות אחדים לאחר מכן, אהיה ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל".

"היום אנחנו משנים את פניהּ של ישראל כשאנחנו מקימים תנועת שלטון חדשה – כחול לבן", המשיך הרמטכ"ל לשעבר. הוא הבטיח כי "שערינו פתוחים בפני כולם: אנשי ימין, אנשי מרכז ואנשי שמאל. אנחנו רואים בקהילה החרדית חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית/ ואנחנו חותרים לשתף איתה פעולה על בסיס של כבוד הדדי".

"נחדש את המורשת של יצחק רבין ומנחם בגין"

עוד אמר גנץ: "ידינו מושטת אל כל הישראלים: מזרחים ואשכנזים, דתיים וחילוניים, יהודים ולא יהודים. נשרת בנאמנות את אזרחי ישראל, את העם ואת המדינה. נחדש את המורשת הממלכתית של בנימין זאב הרצל, זאב ז'בוטינסקי, דוד בן-גוריון, יצחק רבין ומנחם בגין".

"הערב אנחנו מתחייבים בפניכם שבכוחות משותפים נחזיר את ישראל אל עצמה ואל גדולתה. נדליק מחדש את אבוקת התקווה!", חתם את דבריו.

"נתניהו מלבה את השנאה, הגזענות והאלימות"

"ביממה האחרונה היו שני איחודים במערכת הפוליטית. איחוד של קיצוניות, ואיחוד של תקווה", אמר לפיד בנאומו אחריו. "נתניהו מכניס את אנשי כהנא לכנסת. הציע לבצלאל סמוטריץ' את תפקיד שר החינוך של הילדים שלנו. הוא מלבה את השנאה ואת הפחד. את הגזענות ואת האלימות", הצטרף גם הוא לקו התקיף של גנץ.

"את זה צריך לעצור. כדי לעצור את שלטון הפחד, אנחנו מקימים פה היום חומה של תקווה. אנחנו נעמדים פה היום ואומרים "עד כאן". מספיק. הגיע הזמן להזכיר לישראלים, הברירה היא בידינו. היכולת לשנות היא בידינו. אנחנו יוצרים היום מפלגת שלטון.

"יש בחדר הזה כמות בלתי מוגבלת של נסיון שלטוני ומנהיגותי". לפיד בהצהרה של 'כחול-לבן'. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

"התשובה לשלטון היחיד של נתניהו, היא שלטון של יחד. של עבודה משותפת. של חברות. יש פה בחדר הזה הכל. כמות בלתי מוגבלת של נסיון שלטוני ומנהיגותי. יש פה את הידע והעוצמה שיגנו על ישראל מכל אוייביה. שיצעידו את הכלכלה והחברה קדימה. שיחזירו אותנו לערכים של חברות ומטרות משותפות.

"בשביל לנצח, צריך צוות מנצח. מה שעומד פה היום מולכם, זה צוות מנצח. צוות מנצח צריך להוביל. לא הייתי עומד כאן היום אילולא האמנתי שבני גנץ יכול להוביל לניצחון. יכול להוביל את מדינת ישראל. הוא יהיה ראש ממשלה מצויין. אני מאמין בו.

"אפשר להפיל את ממשלת נתניהו. נתניהו אומר תמיד, "שלטון מחליפים רק בקלפי". נחליף אותו בקלפי. יש פה הזדמנות היסטורית. יש פה הזדמנות היסטורית לשנות את כל סדר העדיפויות במדינה. לשמור על הבטחון, להלחם ביוקר המחיה, להציל את מערכת הבריאות, להתניע תהליך מדיני. וגם – לשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני. להזכיר לישראלים שאנחנו משפחה.

"הישראלים ילכו לקלפי ב-9 לאפריל כדי לבחור איזו מדינה תהיה פה. איזו מדינה תהיה לילדים שלהם? מדינה של חקירות ושחיתות והסתה, או מדינה של תקווה וחוסן והבטחה לעתיד? נתניהו בחר באנשי כהנא כשותפיו. אנחנו בוחרים אחד בשני, ובעיקר באזרחי ישראל".

https://www.20il.co.il/%d7%a0%d7%97%d7%a9%d7%a4%d7%94-%d7%a8%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%aa-%d7%9b%d7%97%d7%95%d7%9c-%d7%9c%d7%91%d7%9f/

ערוץ 20
ד' תשרי – היום בהיסטוריה
ערוץ 20
כבוד הרב אליהו – המשך בדבריך!
ערוץ 20
השמאל בבלפור לא סולידרי
ערוץ 20
ריקלין: הציעו לי להיפגש עם מנדלבליט וסירבתי
אין אחדות
ערוץ 20
יוסי פוקס: מנדלבליט מאפשר את ההפגנות, אין בזה היגיון
ערוץ 20
צום גדליה – על מה ולמה?
ערוץ 20
ערוץ 20 מאחל – שנה טובה וחג שמח לכל עם ישראל!
ערוץ 20
השומרון היפה – אוכל ומתחמי אירוח בשומרון