לפני זמן קצר פנה לראשונה לוחם כפיר אלאור לציבור והתייחס לפרשה ולעונש שנגזר עליו. "אני מבקש להעביר מסר: יש לנו ארץ אחת, בואו נשמור עליה", אמר . "לכו לקרבי, תתנדבו למען העם והארץ. אין לנו ארץ אחרת. פעלתי מתוך תחושת סכנה מידית אבל בית הדין אמר את דברו. אני הולך לרצות את העונש שנגזר עליי, בתקווה שיומתק. חיי הלוחמים מסביב עמדו לנגד עיניי. אני נכנס לכלא בראש מורם, אוהב את הצבא ומודה לכם"

צפו בהצהרה המלאה של אלאור אזריה:

"החלטתי לסיים את ההליכים המשפטיים ולא להגיש בקשת לביהמ"ש עליון", פתח אלאור את ההצהרה לתקשורת. "אני מאמין שיכולתי לצאת זכאי אבל המשפחה שלי ואני עברנו מסכת ייסורים במשך כמעט שנה וחצי שעלתה להורי בבריאותם ואני רוצה לחזור לחיי שיגרה כמה שיותר מהר. לכן אכנס לכלא לרצות את העונש שנגזר עלי ולא אפנה לביהמ"ש עליון. מוקדם יותר היום פניתי לרמטכ"ל בבקשה שימתיק את עונשי. אני מקווה שיענה בחיוב.

"אני מרגיש צורך עז להודות לכם. עמדתם לצידי ולצד משפחתי, סייעתם כלכלית להגנתי וקיבלתי מכם תמיכה ואהבה אינסופית. זה לא מובן מאליו. עם ישראל תודה! אני אוהב אתכם ומבקש להעביר מסר לבני הנוער: יש לנו ארץ אחת בואו נשמור עליה. אני לא רוצה לחשוב על האפשרות שהמוטיבציה שלכם נפגעה בגלל המקרה שלי, אסור שזה יקרה. לכו לקרבי, תתנדבו, ותתרמו כמה שאתם רק יכולים למען העם והארץ. אין לנו ארץ אחרת".

אזריה התייחס לתקרית בחברון ואמר: "אני מבטיח לכם שפעלתי מתחושת סכנה מידית בזירת הפיגוע אבל בית הדין אמר את דברו ואנחנו חיים במדינת חוק, אז אני הולך לרצות את עונש המאסר שנגזר עלי בתקווה שיומתק. חשוב לי להדגיש: גדלתי בבית ערכי ומוסרי. אם הייתי יודע שלמחבל אין מטען – לא הייתי יורה. חיי הלוחמים מסביב וחיי שלי עמדו לנגד עייני בזירה, ואחרי הכל אני נכנס לכלא בראש מורם, אני אוהב את הארץ הזו בכל לבי ואני אוהב את הצבא. אני אוהב אתכם ושוב מודה לכם מכל לבי על מה שעשיתם למעני. תודה על הכל

אלאור אזריה בבית המשפט, השבוע. צילום: אבשלום ששוני
אלאור אזריה בבית המשפט, השבוע. צילום: אבשלום ששוני

 

בקשת ההמתקה של אלאור

כזכור, בבקשה שהגיש לרמטכ"ל איזנקוט  אזריה הביע חרטה על ביצוע הירי שלאחר פיגוע הדקירה וכתב: "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו".

הזכיר אזריה את מצבם הרפואי של הוריו צ'רלי ואושרה. "עקב האירוע אבי לקה בשבץ מוחי ואיבד את הכושר לעמוד וללכת וכעבור שיקום ארוך וכאוב הצליחו להעמידו על הרגליים ואף ללכת עם הגבלות. אמי הגיעה לתת משקל ומטופלת בכדורי שינה". אזריה סיכם, "משפחתי התפרקה, כולם כואבים ולא מצליחים לחזור לשגרה עקב המצב".

הלוחם לשעבר הזכיר את תפקודו כחייל ואת הכתם שיישא על שמו בהמשך חייו. "אני אמור להמשיך את חיי עם כתם גדול עם הרשעה בסעיף "הריגה" אשר יפגע בי ולא יאפשר לי לעבוד בעבודות ממשלתיות".

אזריה הוסיף כי "סבי עליו השלום נלחם בנאצים במלחמת העולם השנייה ואף קיבל את מדליית האומץ בכך שנכנס לשטח אש להציל את מפקדו הפצוע. אני נקרא על שמו, סימון אזריה. אבי שירת במשטרת ישראל במגוון תפקידים מעל 30 שנה ואף קיבל אותות הצטיינות במהלך שירותו. כמו כן הוא נכה לצמיתות עקב שירותו במשטרה".

מכתב אזריה לרמטכ"ל
מכתב אזריה לרמטכ"ל

"התחנכתי על אהבת המולדת וביטחונה, גדלתי בבית ציוני ופטריוטי", כתב אזריה. "לפני הגיוס ייחלתי לשירות חובה קרבי על מנת לתרום כמה שיותר למדינה ולשמחתי שירתתי כלוחם ביחידה קרבית שבה מילאתי תפקידים שונים.התנדבתי להיות לוחם למרות הקשיים. שירתתי כחובש קרבי, חופ"ל, קשר ואף צוינתי כלוחם מצטיין גדודי בשנת 2015".

בסיום מכתבו התייחס אזריה לפיגוע הדקירה בחברון, ממנו הכול החל והביע חרטה: "ברצוני להבהיר כי לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו. כמו כן, ברצוני להבהיר כי אין בכוונתי להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון, על פסק הדין של בית המשפט הצבאי לערעורים. אני מבקש להיענות לבקשתי ולהמיר את עונש המאסר שנגזר עלי לעונש מאסר שניתן לרצותו בעבודות שירות. שכן ברצוני לחזור לחיים רגילים ולשקם את חיי וחיי משפחתי, במטרה לאחות את השברים".

הרמטכ״ל גדי יכול בתוך חודש להגיב לבקשה, ואם יסכים להמתקת העונש פרק הזמן שיקצוב ירד מתקופת מאסרו של אלאור שכזכור נקבעה לשנה וחצי בפועל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.