דף הבית > אקטואליה וחדשות > "מטרת החמאס להשמיד את ישראל עומדת בעינה"

"מטרת החמאס להשמיד את ישראל עומדת בעינה"

שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט ממשיך לתקוף את הסכם הפיוס הפלסטיני. "אין להעניק להם מחוות. חמאס חתם הסכם פיוס עם הרשות הפלסטינית במטרה להלבין את עצמו"

השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
השר נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

 

שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט אמר לפני זמן קצר כי "ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס הופכת לממשלת טרור לאומית. אסור לישראל להתקפל ולנהל מולה מו״מ. חמאס ממשיך בימים אלו להכין פיגועי רצח של ישראלים ולחפור מנהרות טרור, ומטרתו להשמיד את ישראל עומדת בעינה. חמאס חתם הסכם פיוס עם הרשות הפלסטינית במטרה להלבין את עצמו, ליהנות מלגיטימציה בעוד הוא מתעצם נגדנו".

"המסקנה היא ברורה: הרשות הפלסטינית היא ישות טרוריסטית. אין לנהל מולה מו״מ ואין להעניק לה מחוות עד להתקיימות התנאים: השבת האזרחים וחללי צה״ל לישראל, התפרקות כוללת מנשק ואימוץ תנאי הקוורטט".

כבר אחרי החתימה על הסכם הפיוס הפלסטיני העלה בנט לחשבון הטוויטר תמונה של סגן מנהיג החמאס רב המרצחים צלאח אל ערורי וכתב: "הוא חתם אתמול בשם חמאס על הסכם ״אחדות״ עם הרשות הפלסטינית. הוא אדריכל חטיפת שלושת הנערים לפני 3 שנים. זוהי ממשלת טרור לאומית. אין לנו זכות מוסרית לגמגם או להתקפל. עלינו לפעול בכל העוצמה נגד המרצחים ולא להיות שותפים שבשתיקה בהלבנת חמאס. קיום יחסים עימם תעודד טרור".

כזכור, אתמול נחתם הסכם הפיוס בין נציגי ארגון הטרור חמאס ופת"ח. שני הצדדים יקימו ממשלת אחדות שהחל מחודש דצמבר תקבל אחריות על עזה, כולל המעברים, כך פורסם ב"ynet". "ההסכם שנחתם בקהיר ימריץ את התכניות לסיום הפיצול" אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שלחץ לחתימת ההסכם.

במסיבת העיתונאים שנערכה בקהיר אחרי החתימה על ההסכם, נכחו סגן מנהיג חמאס המחבל סאלח אל עארורי, חבר הנהגת פת"ח עזאם אל אחמד ושר המודיעין המצרי חאלד פאוזי ששימש כמתווך. "החלטנו לפעול באסטרטגיה של צעד-צעד כדי להביא ליישום הפיוס. פעלנו כדי לאפשר לממשלת האחדות לפעול בצורה מלאה ברצועת עזה ובגדה", אמר אל עארורי. מוקדם יותר מסר אבו מאזן כי "הסכם הפיוס מהווה סוף לפילוג הפלסטיני".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

החזר 'שק!: למעלה ממיליון פריטים הוחזרו לצה"ל

הסתיים מבצע "שבעים ומשיבים" בו התבקשו האזרחים להחזיר ציוד צבאי, נשק ותחמושת לצה"ל. לראשונה נאספו גם פריטים היסטוריים ופריטים מאחוריהם מסתתר סיפור מרגש