עונש שערורייתי. ארכיון. צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי גזר אתמול (א') 39 חודשי מאסר לרשק חזאם, תושב שבצפון , שהורשע באונס בבית החולים בעיר ובמעשה מגונה. בנוסף לכך, הוא הורשע בגנבת מזון ילדים מסופרמרקט בסמוך למרכז הרפואי ונדרש לפצות כספית את קרבנותיו.

כפי שדיווחנו בעבר, חזאם, ביצע את העברות באוקטובר 2016. בעקבות התלונה שהוגשה, פתחה משטרת מרחב מוריה במצוד אחר החשוד, ולאחר חקירה מאומצת הוא אותר בשבת שלאחר מכן ונעצר.

בחקירה עלה כי חאזם רשק (29), החל בגנבה ממרכול בדרום העיר בו עבד. בעל המרכול הבחין בו בשעת מעשה והחשוד נמלט. משם הגיע לבית החולים, ונכנס לאחת המחלקות, שם גנב מכשיר טלפון נייד, כשהבחין במטופלת השוכבת בחדרה, אישה חרדיה בלידתה הראשונה, אנס אותה ונמלט מהמקום.

חזאם הורשע בעבר בעבירות של תקיפה, שוד וגנבה. בין השאר נדון לשש שנות כשהשתתף בשני מקרי תקיפה ושוד של הומואים כחלק מחבורה שהתחזתה ופיתתה קרבנות במסווה של מפגש מיני. בגזר הדין כתבו שופטי בית משפט השלום: "יש לתת משקל לעבר הפלילי של הנאשם וזאת לא רק ביחס לעבירות הרכוש, אלא גם ביחס לעבירות המין. בכל הנוגע להרשעתו הקודמת בעבירת שוד, יש לזכור כי גם שם בוצעו העבירות בדפוס פעולה של וניצול אוכלוסייה מוחלשת וזאת עת שהפגיעה הייתה במתלוננים הומוסקסואלים תוך להומוסקסואל המבקש להצטרף אליהם".

כאמור, השופטים גזרו על חזאם שלוש שנות מאסר בפועל בגין עבירות המין שביצע. נוסף על כך גזרו עליו עוד חמישה חודשי מאסר בפועל על שתי עבירות הגניבה, כולל הפעלת שני עונשי מאסר על תנאי. רק כדי לסבר את האוזן, העונש המרבי על עברת הנו בין 16-20 שנות מאסר, ובהתחשב בנסיבות מדובר בגזר דין מקומם.

עו״ד ענת גרינבאום מפרקליטות מחוז ירושלים אמרה לאחר גזר הדין כי היה צריך לגזור עונש מאסר חמור יותר. ״בית המשפט קבע כי מעבר להשלכות הקשות של פגיעה מינית, למקרה זה חומרה יתרה שכן מדובר בניצול מצבן הגופני והנפשי של היולדות, המאושפזות בבית חולים. בנוסף, העובדה שהמעשים בוצעו בבית חולים תוך התחזות לאיש צוות רפואי, גורמת לפגיעה בהרגשת הביטחון והמוגנות של המאושפזים, ויש בכך כדי לגרום לערעור האמון בבית החולים ובצוות עובדיו. הפרקליטות סברה כי יש להטיל על הנאשם ענישה מחמירה יותר בגין העבירות שביצע. הפרקליטות תלמד את גזר דין ותשקול את צעדיה״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.