כיסוי חכם לטלפון סלולרי שמטעין את המכשיר בעזרת אנרגית השמש יחשף בכנס היזמות של אוניברסיטת תל אביב. הפיתוח החדשני חוסך את הצורך בהטענה חשמלית חיצונית של המכשיר ויאפשר למי שנמצאים הרחק ממקורות חשמל בטיולים ממושכים, עובדי שטח או כפרים נידחים ברחבי העולם להנות מרצף של שימוש במכשיר הסלולר בלי להזדקק להגיע לחיבור לרשת החשמל.

כנס החדשנות והיזמות TMTI

כנס החדשנות והיזמות TMTI 2019 יערך ב-23-24 ביולי באוניברסיטת תל אביב. במסגרת הכנס תערך תחרות סטארטאפים שתזכה את המיזם הזוכה בהשקעה של 250 אלף דולר. באירוע ייקחו חלק נציגי קרנות, חברות הייטק וארגונים מישראל, ארה"ב ומהמזרח הרחוק, שיבחנו אף הם באופן אישי את היזמים המשתתפים.

מטען לטלפון שלא צריך להטעין

מאחורי פיתוח הכיסוי הסולארי הייחודי עומד בני מנגשה, מפתח תוכנה, שרשם פטנט על החיבור שבין הכיסוי לבין מכשיר הטלפון. כיסוי הטלפון והמטען הסולארי המובנה בו הם דקים וקלים הודות לפטנט, באופן שאינו מקשה על השימוש במכשיר וניתן להרכיב ולהסיר אותו לפי הצורך. הכיסוי יותאם לאייפונים ולמכשירי אנדרואיד וכן בקיבולת גבוהה יותר לטאבלטים, מחשבים ניידים ומכשירים אלקטרונים אחרים.

 

קרדיט – יח"צ

 

המכשיר החדשני פונה לשוק עצום של מאות מיליונים בני אדם החיים במנותק מרשת החשמל וכן למטיילים בטבע, חקלאים לאנשי צבא וביטחון ובפועל לכל אדם שרוצה להתנתק מהתלות להיות קרוב למקור אנרגיה במהלך היום.

היסטוריה משפחתית של יזמות

למנגשה רקע משפחתי בתחום היזמות. אביו, אספה מנגשה, הקים מפעל לדודי שמש באתיופיה, מוצר שנחשב לנדיר במדינה זו, וזאת על בסיס הידע הישראלי הנרחב בתחום ניצול אנרגיית השמש. בנו מתכוון ללכת בדרכו ולאפשר לתושבים בכפרים מנותקים במדינה העצומה, כמו גם בשאר חלקי העולם, להיות מחוברים באופן רציף לתקשורת סלולרית.

רינת קרקובסקי

רינת קרקובסקי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.