לילה לא שקט עבר על תושבי הדרום: אזעקות הרעידו הלילה (ד') את שמי יישובי והדרום, כמו גם הדי יירוטים ונפילות. בין השאר נשמעו אזעקות במרחב לכיש, מרחב וכאמור בעוטף עזה.

במהלך הלילה זוהו כ-30 שיגורים מרצועת עזה.שבעה שיגורים יורטו באמצעות סוללת כיפת ברזל ושלושה שיגורים לפחות נפלו בשטח הרצועה. כמו כן, 13 נפילות אותרו בתוך שטח ישראל, מתוכן שלוש בתוך יישובים.אין נפגעים, יש נזק באחד הישובים למבנים ומכוניות.

נזק לרכבים. צילום: מועצה אזורית אשכול

 

במועצה האזורית אשכול מוסדות החינוך יפעלו כרגיל. רכזי הבטחון היישובים ילוו את הסעות התלמידים לבתי הספר. יום הלימודים יותאם לאירועי הלילה. צוותי החינוך ישוחחו עם הילדים וינסו לאתר קשיים.

 

שלושה גלי תקיפות ברצועת עזה

דובר צה"ל מוסר כי הבוקר (ד') תקף צה"ל בפעם השלישית לאורך רצועת עזה באמצעות מטוסי קרב, 11 יעדי טרור בארבעה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס ביניהם מתחם אימונים תת קרקעי.

יעדי התקיפה ברצועה. אילוסטרציה: דובר צה"ל

 

עד כה תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב כ- 25 יעדי טרור בשטח רצועת עזה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע במהלך הלילה מרצועת עזה לשטח הארץ.

על אף הודעת דובר צה"ל לפיה הצבא "ערוך ונחוש לממש את משימת ההגנה על אזרחי ישראל ויגביר פעילותו על פי הצורך והערכת המצב", ברצועה לא דווח על נזק משמעותי ורק שני מחבלים נפגעו כתוצאה מהתקיפות.

"ארגון הטרור חמאס הוביל הלילה מתקפת רקטות חמורה לעבר עורף ישראל ומוביל את רצועת עזה ותושביה להתדרדרות והסלמה. חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור כנגד אזרחי ישראל", הוסיפו בדובר צה"ל

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.