מטוס החמקן "אדיר" שנחת בחודש שעבר בישראל. צילום: דובר צה"ל
מטוס החמקן "אדיר" שנחת בחודש שעבר בישראל. צילום: דובר צה"ל

תאונה אווירית חריגה הסתיימה  ללא נפגעים. מטוס אדיר, חמקן F35, קורקע לפני כשבועיים לאחר שנפגע במהלך נחיתה משתי חסידות. בנס גדול לא היו נפגעים בנפש וטייס החמקן סיים את הנחיתה בשלום. אולם בחיל האוויר קרקעו את המטוס לאחר שזיהו פגיעות בגפו, כולל פגיעות ביכולות החמקנות שלו.

במקרים מהסוג הזה מטוסים שנפגעים מציפורים מקורקעים באופן מיידי, אולם הפעם נדמה שמדובר בפגיעה קשה במטוס עד כדי כך שחלקים ממנו פורקו, ובהם המנוע. ציגים של חברת לוקהיד מרטין עודכנו על התאונה החריגה ומקיימים בדיקה משלהם בפגיעה האפשרית במטוס שנחשב לטוב בעולם ועלותו נאמדת בסך של 100 מיליון דולרים.

בשלב זה לא ברור עדיין מה היקף הנזק שנגרם למטוס ומתי הוא יחזור לכשירות טיסה. יצויין כי המטוס עדיין עובר הליך של הכשרה מבצעית מאז נחת בבסיס נבטים מארצות הברית. התאונה פורסמה לראשונה הערב בתאגיד השידור ״כאן״ על ידי אמיר בר שלום.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: "לקראת נחיתה שגרתית של המטוס, התגלו שתי פגיעות בגוף המטוס בעקבות היתקלות בציפורים. המטוס ביצע נחיתה רגילה בבסיס ונשלח לטיפול אחזקתי כמקובל בעקבות פגיעות מהסוג הזה. המטוס יושמש ויחזור לטיסה בימים הקרובים".

להקת חסידות. צילום: פלאש 90
להקת חסידות. צילום: פלאש 90מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20