סמוך לשעה 10:00 בבוקר (ראשון, שעון ישראל) דווח כי מטוס נוסעים של חברת 'אתיופיאן איירליינס', מסוג בואינג 737, שיצא מאדיס אבבה, בירת אתיופיה, התרסק בדרכו לניירובי, קניה, ועליו 157 בני אדם, בהם 149 נוסעים מ-33 מדינות שונות ו-8 אנשי צוות. מהחברה נמסר כי כל נוסעי הטיסה – מספר ET 302 – נהרגו, ומאשרת כי שניים מהם ישראלים.

ממשלת אתיופיה הודיעה כי ישנם הרוגים בתקרית. המטוס ככל הנראה התרסק דקות ספורות בלבד לאחר המראתו, כשהוא עדיין בשטחה של אתיופיה, באזור דברה זית, לא רחוק מאדיס אבבה. שכן, 6 דקות בלבד לאחר ההמראה נותק עימו הקשר.

מסלול המטוס עד להתרסקות

 

מדובר במטוס חדש מאוד, שהחל לתפקד רק לפני מספר חודשים, ואף נחת לפני ימים ספורים בתל אביב. ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי נפתח כעת חדר במצב במתכונת חירום. במשרד הבהירו כי "בשלב זה אין כל מידע קונקרטי", וכי הם "ממתינים לרשימות הנוסעים". מוקדם יותר פורסם כי הקונסולים באדיס אבבה וניירובי בודקים אם היו ישראלים על הטיסה.

מטוס ethiopian airlines. צילום ארכיון: חברת ethiopian airlines

 

רה"מ: "תנחומינו, אנחנו בודקים אם היו ישראלים בטיסה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר בפתח ישיבת הממשלה "תנחומים לממשלת אתיופיה, לעם באתיופיה ולמשפחות של הקרבנות שנפלו במטוס שהתרסק". נתניהו הגיע לחדר המצב של משרד החוץ ושוחח עם שגריר ישראל וקונסול ישראל באתיופיה שדיווחו לו פרטים על התרסקות המטוס, המעקב אחר הישראלים הנעדרים ומצבם. "באתי לכאן למשרד החוץ, כדי לעקוב מקרוב אחר הדיווחים מאתיופיה. לצערי, דיווח לנו השגריר שלנו באתיופיה ששני ישראלים נספו בהתרסקות המטוס. ליבנו עם המשפחות", אמר.

Ethiopian Airlines Group press conference on flight ET 302 accident

פורסם על ידי ‏‎Ethiopian Airlines‎‏ ב- יום ראשון, 10 במרץ 2019

 

החברה פרסמה את מספר ההרוגים מכל מדינה וכן מספרי טלפון חירום ומידע:
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20