מנהיג מפלגת הימין PVV ("חירות") ההולנדית, , ביטל ציור קריקטורות של הנביא מוחמד, עקב זעם שהתעורר בציבור המוסלמי בהולנד שהביא לחשש לחייו ולחיי אחרים. כך דווח ב'כאן11'. התחרות הייתה אמורה להתקיים תחת אבטחה כבדה במשרדי המפלגה, אשר יזמה אותה, בפרלמנט ההולנדי.

הפגנת תמיכה במערכת העיתון הצרפתי 'שארלי הבדו' אחרי הפיגוע. צילום: רויטרס

"הסכנה גדולה מדי"

"לעולם לא אפסיק את המאבק האישי שלי נגד האיסלאם, אבל הסכנה לחפים מפשע ולפיגועי טרור בהולנד בגלל התחרות גדולה מדי", הסביר וילדרס את ההחלטה בהודעה שפרסם ברשתות החברתיות. לדבריו, המהלך דווקא "מוכיח שוב את הנקודה שלי בעניין הטבע הבלתי-סובלני של האיסלאם".

כזכור, בינואר 2015 ביצעו מוסלמים מתרפת ירי על מערכת העיתון הצרפתי 'שארלי הבדו' כנקמה על פרסום קריקטורה סאטירית של הנביא מוחמד. טבח בו נרצחו 10 בני אדם ובעקבותיו בוצעו נוספים.

"כל הטרוריסטים הם מוסלמים". וילדרס. צילום: REUTERS/Heinz-Peter Bader

 

וילדרס עצמו, הנחשב לאחד הפוליטיקאים המאויימים ביותר באירופה, מגדיר את איום הטרור הנוכחי על היבשת כ"מלחמה". מפלגתו של וילדרס חרטה על דגלה התנגדות להגירה חופשית ולאסלאמיזציה בהולנד, ובבחירות האחרונות זכתה ל-20 מושבים בפרלמנט – והפכה למפלגה השנייה בגודלה. רק ביום שלישי האחרון נעצר בתחנת הרכבת בהאג אדם שאיים בסרטון יו-טיוב כי יבצע מתקפה על וילדרס ועל הפרלמנט במדינה.

וילדרס: " הוא לב הבעיה"

כזכור, בריאיון שהעניק ל'ישראל היום' לאחר הפיגוע בברצלונה, אמר הפוליטיקאי ההולנדי המשמיע באופן תדיר את דעותיו לגבי איום האסלאמיזציה, כי "איסלאם הוא לב הבעיה, זה לא רק הסלפיזם. לא כל המוסלמים הם טרוריסטים, אבל באירופה היום כל הטרוריסטים הם מוסלמים".

כוחות בזירת הפיגוע במשרדי העיתון 'שארלי הבדו'. צילום: רויטרס

 

לדבריו, "הסיבה לבעיה היא האסלאמיזציה של המערב, אי יכולתו של האסלאם להשתלב ולהיקלט ורצונו לשלוט. המטרה היחידה שלו היא לתקוף את דרך החיים, החופש והקיום שלנו. אנשים בכל רחבי רואים את תוצאות האיסלאמיזציה. הם מפחדים לשלוח את הילדים שלהם לבתי הספר או לקניות במרכזי ערים מחשש להתנכלויות. אם לא נילחם, בסוף המאה הנוכחית נהיה חלק מהעולם הערבי או מאפריקה. בבריטניה יש כבר בתי דין של השריעה על אדמת . זו לא אגדה, זה קורה. המצב נורא".

עוד הוסיף בראיון לישראל היום, כי "אנחנו באירופה מאבדים את השטחים שלנו. מה שאנחנו צריכים ללמוד מישראל זה להגן על עצמנו, להיות גאים בזהות שלנו ולהילחם באויב בדרכיו. זו אולי לא דרך תקינה פוליטית, אך זו הדרך היחידה להתמודד עם זה".

אבלה מחוץ למשרדי העיתון 'שארלי הבדו' אחרי הפיגוע. צילום: רויטרס

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.