רגע האמת הגיע: מחר ב-19:00 באיצטדיון , ייערך המשחק הכי מעניין של הכדורגל הישראלי. אחרי שהפועל באר שבע הבטיחה את האליפות באופן רשמי, עיקר הפוקוס עובר לקרב הירידה. האם הפועל תל אביב תשרוד בליגת העל אחרי שהופחתו ממאזנה 9 נקודות בעקבות הקפאת ההליכים ומינוי מפרק למועדון או שאולי תהיה זו שתשרוד ותעשה סנסציה מהגדולות שהיו בכדורגל הישראלי. אחת מהן תצטרף ככל הנראה כבר בשבת בערב להפועל כפר סבא לליגה הלאומית.

יחגגו גם בסיום המשחק מול אשקלון? מנחם קורצקי ושחקניו. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ת"א
יחגגו גם בסיום המשחק מול אשקלון? ושחקניו. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ת"א

 

אחרי כל משחק המאמנים יודעים לתרץ ולצפות לניצחון במשחק הבא. מנחם קורצקי, מאמן הפועל תל אביב, יודע שאחרי המשחק מול אשקלון כבר אי אפשר לחפש תירוצים ולבנות על המשחק הבא. תיקו או הפסד של הפועל תל אביב והיא יורדת לליגת הלאומית.

נכון, יישאר מחזור אחד, אבל אם אשקלון תהיה מעל הקו האדום אחרי המחזור הקרוב היא גם תישאר בליגת העל. ככה זה בכדורגל הישראלי. קבוצה שמשחקת נגד קבוצה שסיימה את העונה וצריכה את הנקודות – משיגה אותן. יודע כמו כולם מה המשמעות של המשחק מבחינת היריבה. ״כשאתה מתמודד מול מועדון כמו הפועל תל אביב העבודה נעשית קשה יותר" אמר נעים, "אני מקווה שנגיע למשחק מאורגנים ומסודרים. אנחנו מודעים לכמות האנשים שרוצה שנעשה תוצאה טובה. השחקנים חכמים ומבינים בדיוק את המשמעות של המשחק. אנחנו עושים עונה טובה ואני מקווה שנהפוך אותה לענקית ונישאר בליגה".

נעים התלונן שאף אחד בתקשורת לא ספר את קבוצתו. נזכיר לנעים כי הוא עצמו טען כמה פעמים העונה אחרי משחקים בהם אשקלון הפסידה כי אין סיכוי לקבוצה שלו לשרוד. נעים הוא לא פוליטיקאי ולא מחפש תירוצים, הוא אמר בדיוק את מה שהוא חשב – הוא לא האמין שהקבוצה שלו תישאר בליגת העל. "התרגלנו כבר לעובדה שאף אחד לא סופר את הפועל אשקלון. כל האחריות על הכתפיים שלנו. לא משנה מה אנשים ופרשנים אומרים, אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו ואני מקווה שנחזור עם תוצאה טובה", אמר המאמן.

לא מגיעים להתבטל. מאמן הפועל אשקלון יובל נעים. צילום: ללא קרדיט
לא מגיעים להתבטל. מאמן הפועל אשקלון יובל נעים. צילום: ללא קרדיט

 

המטרה של הפועל אשקלון היא לא להפסיד. תיקו משאיר את הקבוצה מעל הקו האדום. נעים יודע כי קבוצה שמשחקת על תיקו לרוב מפסידה. המאמן לא מתכנן לשחק בונקר אבל באופן טבעי, במשחקים כאלה אין למאמן שליטה על השחקנים שלו והם יירדו להגן על שערם במטרה לא לספוג. מהצד השני, מנחם קורצקי לחוץ ויש לו סיבה טובה מאוד. הפועל תל אביב זקוקה רק לניצחון. לקורצקי יש קבוצה חלשה אבל היא תקבל דחיפה גדולה ומשמעותית מהקהל. 11,500 אוהדים אדומים יעודדו בלי הפסקה והשאלה הגדולה היא האם השחקנים הבינוניים והצעירים של הפועל תל אביב יצליחו לעמוד בליץ העצום שיהיה עליהם.

נעים יכול להתלונן אבל הפועל תל אביב היא לא הפועל אשקלון. ירידה של אשקלון היא משהו לגיטימי לגמרי, אפילו נעים והשחקנים שלו מופתעים מעצם ההישג שהם בתמונת ההישארות והכל תלוי בהם. הפועל תל אביב זהו מועדון ענק בקנה מידה ישראלי וירידה שלו לליגה הלאומית היא הרבה יותר משמעותית מעוד ירידת ליגה של כפר סבא, אשקלון או כל קבוצה אחרת.

ההתנהלות המקצועית והכלכלית של הפועל תל אביב אמורה להוביל אותם לליגה השנייה. הישארות בליגת העל תהיה סוג של פרס למועדון על כל הכישלון הניהולי והנזק שהוא גרם לרבים שנפגעו ממנו. יש הטוענים כי ירידה של הפועל תל אביב תעשה צדק ספורטיבי, ותגרום למועדון לבנות עצמו מחדש אחרי שישלם את המחיר על הכישלון הניהולי הגדול. מנגד, הישארות של אשקלון תוכיח כי אסור אף פעם להספיד את הקטנות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.