אוטובוס אגד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אוטובוס . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אגד מתנגדת לשביתה: יועץ התקשורת של אגד מבהיר בשיחה עם ערוץ 20 כי הודעת ההסתדרות על ההשבתה בקווי אגד מחר אינה מקובלת על החברה. "זו לא שלנו אלא של ההסתדרות – אנחנו מתנגדים לשביתה", אמר. בהודעה שהפיצו חברי הנהלת אגד הבהירו כי הם, "מתנגדים לכל פגיעה בציבור הנוסעים, וסבורים שלא זו הדרך להתמודד עם אלימות כלפי הנהגים".

כזכור, מוקדם יותר הודיעה הסתדרות העובדים הארצית כי כל קווי אגד יושבתו מחר (ב') בין השעות 10:00 עד 12:00, כאות מחאה על מקרי האלימות כלפי הנהגים ועל אוזלת היד של הרשויות בנושא. "החלטנו לאותת לכל מי שמבקש לפגוע בנהגים שלא ניתן לאלימות להרים ראש", אמר יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי. עוד מסר אדרי כי, "נהגי התחבורה הציבורית משרתים את כלל הציבור בנאמנות. לא יעלה על הדעת שהם יהפכו לשק חבטות של ".

לפי יו"ר ועד העובדים של אגד, קובי ואחניש, ההשבתה מתקיימת בעקבות המקרה האחרון שקרה ביום שלישי שעבר שתועד בסרטון על ידי הנוסעים. "הנהג שלנו נסע לתומו על הכביש עם הנוסעים ופתאום נהג שהוא גם שוטר חתך אותו, חסם אותו ויורד מהאוטובוס, הרכב פגע באוטובוס כביכול, הנהג טען שהוא אשם החל להתפרץ ותקף אותו פיזית ומילולית, לאחר מכן עוד באו לשם חבר'ה מהמשטרה עצרו את הנהג".

אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות סיפר כי "זה קורה המון, אבל הנהגים לא מתלוננים אלא אם כן זה הופך להיות חריג ומתעדים את זה, מקרה כזה קרה בדן בשנה שעברה והנהג לא הגיב, זה קורה הרבה. לא שמענו שום דבר מהמשטרה. רואים בסרטון גילויי אלימות כלפיי הנהג שלא הגיב. זה חוסר אונים לחיות במצב כזה שאתה משרת ציבור וחוטף מכות בתוך האוטובוס, זה קווים עם נוסעים קבועים, שרואים את הנהג מושפל. החלטנו לעשות לזה סוף מקווים שיעבירו את המסר".

סיון חילאי

סיון חילאי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.