17:26 18/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > התביעה מתנגדת: הבוקר – דיון בשחרור אלאור אזריה

התביעה מתנגדת: הבוקר – דיון בשחרור אלאור אזריה

הלוחם שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל אלאור אזריה יעמוד הבוקר בפני ועדת שחרור אחרי שריצה מחצית מעונשו. התביעה הצבאית תתנגד לשחרורו | עדכונים שוטפים באתר ערוץ 20

כפי שפרסמנו לראשונה בערוץ 20, הלוחם אלאור אזריה יעמוד הבוקר (ד') בבוקר בפני ועדת חצי בבית הדין הצבאי בקריה. הדיון יחל בשעה 9:30. בראש הוועדה תעמוד השופטת סגן אלוף מאיה גולדשמיט מפיקוד צפון.

תומכי אלאור אזריה מחוץ לקריה בתל אביב, הבוקר. צילום: נועם אמיר

את הדיון יפתח עו״ד יורם שפטל פרקליטו של אלאור אזריה ויגיש בשמו את הנימוקים לשחרורו המוקדם. יצויין כי דיון בוועדת חצי קיים רק בבתי הדין הצבאי ובמשפט הצבאי ומאפשר לשחרר את החיילים שנשפטו למאסרים ממושכים לאחר מחצית הזמן וזאת לאחר שהביעו חרטה על המעשה והתנהגו למופת בזמן ריצוי העונש.

אלאור אזריה עם אמו אושרה. צילום: פלאש 90

במהלך הדיון צפוי עו״ד שפטל להציג בפני הוועדה את חוות הדעת של כלא 4 שכפי שנחשפה כאן בערוץ 20 קובעת כי אלאור התנהג למופת ואין שום סיבה להמשיך ולהחזיק אותו מאחורי סורג ובריחץ. כאמור כפי שהערכנו התביעה הצבאית צפויה להתנגד לשחרור לאחר מחצית ריצוי העונש אולם ככל הנראה התביעה לא תתנגד לשחרור לאחר שני שליש מריצוי העונש כלומר אלאור יוכל להשתחרר בעוד כחודשיים וחצי אלא אם כן יוחלט לשחררו במסגרת חנינה גורפת לקראת חגיגות 70 שנה למדינה. במידה והתביעה הצבאית לא תביע התנגדות לשחרורו של אלאור בפני וועדה זו מחר יצא אלאור לחופשי.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

האישה שהשוותה בין פרץ לאמהות מחבלים – מרצה בצה"ל

לאחר שפורסם בסוף השבוע כי מרים פרץ תקבל פרס ישראל, חנה בית הלחמי השוותה בין פרץ לאמהות מחבלים. כעת, מתברר, כי בית הלחמי היא מרצה בצה"ל