ת"א יערוך היום (ג') אירוע בשם "המיטב מהרע" בו יוצגו מיטב הסרטונים של ארגון השמאל הקיצוני "", שצפויים להציג את מדינת ישראל באור שחור, כמדינת אפרטהייד כובשת ואלימה.

 

במסגרת האירוע שיקיים הסינמטק, מוסד הממומן מכספי משלמי המיסים, יוקרנו סרטונים "לציון 50 שנים לכיבוש", ולאחריהם תתקיים שיחה בין חברי ארגון השמאל הקיצוני לבין הקהל.

 

עמוד האירוע באתר הסינמטק. צילום מסך
עמוד האירוע באתר הסינמטק. צילום מסך

 

בתקציר אירוע "המיטב מהרע" באתר האינטרנט של הסינמטק נכתב: "מיטב הסרטונים מעשר שנות פרויקט המצלמות של בצלם לציון 50 שנים לכיבוש. בתוכנית: קללות, דחיפות, אלימות חיילים, אלימות מתנחלים ולקינוח הגבלות תנועה ומחסומים. בסיום ההקרנה ייענו מתנדבי/ות וחברי/ות הצוות של בצלם לשאלות מהקהל".

 

רק לפני כשבועיים פנתה שרת התרבות והספורט לראש עיריית ירושלים ניר ברקת בבקשה לבחון קיומו של כנס אנטי ישראלי בסינמטק ירושלים. הכנס כלל את הקרנת הסרט "מעבדה" הפוגע בתדמיתה של מדינת ישראל. רגב דרשה לוודא כי כספי ציבור לא יממנו את הפעילות שחותרת נגד המדינה וסמליה.
סינמטק ת"א. צילום: ויקיפדיה
סינמטק ת"א. צילום: ויקיפדיה

 

 

"הובא לידיעתי כי צפוי להתקיים בסינמטק ירושלים כנס תחת הכותרת 'השטחים הכבושים והייצוא הביטחוני של מדינת ישראל, מי התרנגולת ומי הביצה'. מטרת הערב, כפי שהוצגה בפני, היא להציג את פניה הרעות והמכוערות של מדינת ישראל. בערב יוקרן סרטו של יותם פלדמן, עיתונאי שנוי במחלוקת בשל התבטאויותיו הפוגעות בדימוי מדינת ישראל כמדינה לא מוסרית, פלדמן נעצר ע"י צבא מצרים בניסיון להסתנן למדינת ישראל שלא כחוק. בסרטו 'המעבדה' מדמה פלדמן את קציני צה"ל העוסקים בסחר נשק כ'יצואני מוות ופסיכופטים'", לשון המכתב ששגרה רגב לברקת.
שרת התרבות הדגישה כי בדיקתו הדחופה של ברקת בעניין נחוצה "על מנת שכספי ציבור ומשאבי המדינה אינם ממנים פעילות החותרת כנגד המדינה, ערכיה וסמליה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.