צילום: Pixabay

 

ענק שנערך בארה”ב לאורך ארבע שנים מגלה שילדים שוכחים 25% ממה שלמדו בבית הספר אם הם לא מתרגלים או מתמודדים עם זה בחיי היום יום. השכחה הממוצעת בחשבון גבוהה יותר מאשר בקריאה ושפה, כפי הנראה מאחר והילדים מתנסים באופן טבעי בשיחה והבנה מעבר לשעות הלימודים מאשר בתרגילי חשבון.

המחקר, שפורסם בכתב העת של המורים בניו יורק, מעלה שאצל ילדים מאוכלוסיות חלשות השכחה גבוהה עוד יותר ומגיעה עד ל-30% מהידע של התלמיד, מאחר והסביבה לא מספקת להם די הזדמנויות לתרגל את שלמדו. במקומות שבהם בוצעה תוכנית של קריאה מחוץ לתוכנית הלימודים, מי שיצאו נשכרים ממנה הם בעיקר ילדי השכבות החלשות שצמצמו את הפער.

לדברי גליה חלאוי, מפתחת אפליקצית המשחקיים הלימודיים A+ kids, יש להניח שהמצב בארץ דומה לזה שמשתקף מהמחקר האמריקאי. הפתרון לצמצום שכחת הילדים הוא תרגול ויישום של מה שלמדו הילדים, אולם בדרך שונה מאשר בבית הספר. הסיבה לכך שתלמידים משכבות חלשות נוטים לשכוח במידה גבוהה יותר את מה שלמדו אינה קשורה לנתונים הבסיסיים שלהם או לאינטליגנציה, אלא למידה שבה הם נחשפים לתכנים קרובים ללימודים במהלך החופשה, ואת זאת אפשר לתקן.

אפליקצית A+ Kids מאפשרת לילדים לשפר את יכולותיהם בחשבון, אנגלית ומדע באמצעות משחקים וצפיה בסרטונים. האפליקציה מבוססת על בינה מלאכותית שעוקבת אחר קצב ההתקדמות של הילד, בוחנת במספר דרכים האם המידע החדש הופנם ובמידה וכן מאפשרת לו לעבור שלב. היתרון שהלימוד והתרגול נעשים בדרך משחק מענין ומאתגר ולכן לא נתפסת על ידי הילדים כלימוד או שיעורי בית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.