צילום: בשביל היחסים

 

ואכן כיום ישנם שלל מטפלים זוגיים אשר מצעים את השירות שלהם לזוגות או אפילו ליחידים.

אבל כיצד אפשר למצוא טיפול זוגי טוב? הנה כמה דרכים לבחירה:

ניסיון ומקצועיות

כאשר אתם בוחרים מטפל זוגי או טיפול זוגי במרכז או בכל מקום בארץ: שימו לב כי המטפל הינו בעל תואר שני, כי הוא מוסמך על ידי האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי וכי יש לו ניסיון רחב בטיפול מזוג זה. חשוב לא להתפשר על המקצועיות של המטפל הזוגי גם אם המחיר הינו יקר יותר לשעת פגישה.

שמירה על הפרטיות

וודאו כי המטפל מקנה לכם שמירה על פרטיות בזמן טיפול זוגי וכי הוא אינו משתמש בטיפול שלכם לצורך הדגמה או למצגות בתחום.

מגוון שירותים

חשוב לוודא כי המטפל או המטפלת העוסקים בשלל שיטות אימון, כמו טיפול בפסיכו תרפיה, אימון לזוגות בשיטות שונות, כמו גם אימון אישי וזוגי. מטפלים מומחים יודעים להקנות טיפול משפחתי זוגי ואישי תוך שהם מספקים מענה למספר נושאים כמו טיפול זוגי לאחר בגידה, טיפול בעת משבר בזוגיות, הכנה לנישואין, יעוץ משפחתי, טיפול לשומרי מסורת וסדנאות זוגיות להטבה במערכת היחסים.

המלצות וסיכויי הצלחה

חשוב שלא תבזבזו את זמנכם היקר ותוכלו לבחור מטפל זוגי או מטפלת זוגית שהצליחו לסייע לרבים מהזוגות. שימו לב כי למטפל הזוגי ישנן המלצות, טיפול זוגיים שהוכחו כמוצלחים וכי למטפל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

הקשבה לשני בני הזוג

רבים מבני הזוג אשר בוחרים בטיפול זוגי המרגישים כי בזמן הטיפול הם אינם מקבלים את ההקשבה מהמטפל וכי המטפל בוחר בצד של אחד מבני הזוג. בשל כך חשוב לבחור ייעוץ זוגי ששם את הדגש על הקשבה לשני בני הזוג.

ליווי צמוד ואישי

שימו לב כי המטפל הזוגי מקנה לכם ליווי ותמיכה לאורך כל הדרך גם במקרים של כישלונות, ריבים קשים ומצבי מצוקה. מטפל כזה יוכל ללוות כל אחד מבני הזוג בתוך מערכת היחסים בצורה נכונה וראויה.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20