הרבה סיבות יש לעסקים קטנים לגייס הלוואה לעסק והן מתחלקות לשתיים. הראשונה- רצון לצאת ממשבר, או במילים אחרות, להבריא את העסק. השנייה – לגדול. אלא שמאחורי הסיכוי

צילום: Pixabay

להצליח, קיים גם הסיכון ליפול. רוצים לגייס הלוואה בטוחה לעסק במינימום סיכון? פינסקי לעסקים מציבים לכם 4 תמרורי עצור ואור ירוק אחד.

עסק בסיכון גבוה – עסקים מסוימים, על פי הסטטיסטיקות, פועלים בענפים עתירי סיכון. כאלו שרוב העסקים שנכנסים אליהם לא שורדים. עסקי מסעדנות, שהדרישות לטריות (למשל) היא חובה, יתקשו להחזיק מעמד לעומת עסקים שמוכרים שוקולדים שפג התוקף שלהם הוא של שנה ומעלה. גם עסקי הרכב (חברות ליסינג למיניהן) מועדים לפורענות לעומת זאת תחום המדיה, ההובלות ועסקי היצוא/ יבוא מראים יציבות וצמיחה. בין אם אתם נמצאים באחד מהענפים היותר “מסוכנים” ובין אם אתם פועלים בענף מסוכן פחות, לתמרורי ההזהרה שלהלן שווה שלכם לשים לב.    

אי יכולת החזרה מובהקת – עסק שההוצאות שלו עולות על ההכנסות או לחילופין שהרווחים שלו קטנים, בתקופה של למעלה משנתיים, נמצא במצב בו היכולת שלו לעמוד בהחזר הלוואה אינה ברת מימוש. כדי לבדוק יכולת החזרה צריך לבדוק את העסק לפחות שנתיים אחורה בתקופה של רבעונים על מנת לראות את המצב לאשורו. חודשים חריגים יכולים לבוא בחשבון בתנאי שהם יוצאים מן הכלל ולא אלו שמעידים על הכלל אחרת, גיוס בטוח, עבורם יהיה ממש לא בטוח.

ניהול כושל – העסק שלכם חי ובועט. למראית עין התקדמתם. גייסתם עובדים, רכשתם ציוד וצברתם לקוחות מרוצים. לכאורה, עליתם על דרך המלך אלא שאם תבדקו אותה לעומק, אתם עלולים לגלות שאתם על המסלול להתרסקות. למה? כי הניהול שלכם כושל. רגע לפני שאתם פונים לבנקים או לקרנות כדי לגייס אשראי בטוח, כדאי שתפנו אל ספרי הניהול שלכם. הם יגלו לכם מה באמת קורה בעסק שלכם מבחינת הניהול שלו. אם רכשתם משאית קטנה בשעה שיכולתם להסתפק בטנדר או אם מצבת כוח האדם שלכם נמצאת ב-20% יותר ממה שאתם מסוגלים להחזיק בפועל, הרי שהניהול שלכם לוקה בחסר. אולי עד היום הסתדרתם אבל מאוד יכול להיות שהחמצן שלכם עומד להיגמר. זה הזמן לעצור! לעשות בדק בית ולהתייעל.  

הגבלה על החשבון הפרטי או העסקי – משמע אזיקים על העסק. במקרה והחשבון שלכם מוגבל, הסיכוי שלכם לגייס הלוואה לעסק (אתם ממש לא רוצים לגייס אשראי שהוא לא בטוח) הוא אפסי. ואם להיות כנים, בלתי אפשרי! מבור שחור שכזה ניתן לצאת רק בעזרת מהלכים חכמים של הגדלת מכירות חיתוך בהוצאות והזרמת מזומנים. כל אלו הם צעדים הכרחיים כדי להסיר את האזיקים. כל פתרון אחר, עלול להביא אתכם לפשיטת רגל או, שלא נדע, לכלא.   

אור ירוק! אם לא סימנתם V על אף אחד מהסעיפים, ובהנחה שאתם לא פושטי רגל לשעבר, הסיכוי שלכם לגייס אשראי בטוח הוא לגמרי בטוח. פינסקי עסקים יעזרו לכם לעשות את זה בקלות, בהצלחה כך שתוכלו ללכת לישון בשקט ולהתעורר בבוקר עם חיוך.   

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.