הוא נמצא שם אתנו ברכב בכל עת, מוחבא בתוך כל הרכיבים, קופסה קטנה אשר מפעילה את הכול – קופסה קטנה ומשמעותית. המצבר הוא הכוח של הרכב, הוא מאפשר לנו להתניע אותו ודואג לכך שלא יהיה לנו משעמם בדרך הארוכה לאילת באמצעות הפעלת מוזיקה טובה ברדיו. אך גם תפקידו של כל מצבר מגיע לסיומו, ולא פעם יש צורך להחליף את המצבר במצבר טוב יותר.

מתי צריך להחליף את המצבר

לפני שהמצבר שובק חיים, הוא מתחיל לאותת לנו שמשהו לא בסדר ומראה סימני מצוקה. חשוב להיות ערניים לסימנים האלה ולקרוא לאיש מקצוע המבצע החלפת מצבר לרכב 2018 בהתאם לצורך. סימן אחד המעיד על כך שיש בעיה במצבר הוא קושי בהתנעת הרכב. אם אתם נאלצים לנסות ולהתניע את הרכב שוב ושוב עד שאתם מצליחים לעשות זאת, ואם גם כאשר אתם מתניעים את הרכב אתם שומעים קולות תקתוק, סימן שיש לפנות לחשמלאי רכב בהקדם.

סימן גסיסה נוסף הוא חוסר היכולת של המצב לספק את החשמל הדרוש לפעילות שוטפת כמו GPS או רדיו. אם המכשירים האלקטרוניים מתנתקים לעתים קרובות ואם אורות לוח המחוונים עמומים, סביר להניח כי המצב יצא מכלל שימוש בקרוב. ולבסוף, חשוב לשים לתאריך הייצור של המצבר. על פי רוב, האחריות על מצברים המבוססים על חומצה ומים היא עד 3 או 4 שנים.

מצבר 4

לבחור את המצבר הנכון

אם אתם מעוניינים להחליף את המצב הישן, יש צורך להשקיע רבות כדי לבחור את המצבר המתאים ביותר לרכב שלכם. אלה כמה טיפים לבחירת המצבר הנכון:

  • בוחרים מצבר המותאם לאקלים של הארץ – בארץ חמה כמו שלנו המצבר צריך לעבוד ביתר שאת. לא זו בלבד שעליו להיות עמיד בפני חום, אלא שהוא צריך לספוג את השימוש הרב אשר נעשה במזגן בקיץ. משום כך, יש צורך לוודא כי המצבר מתאים לאקלים הישראלי.
  • הסוג המתאים לרכב שלכם – עליכם להתאים את המצבר הנכון לרכב. ישנם, למשל, מצברים של 80 אמפר אשר מתאימים לרכבים גדולים יותר, ואילו מצברים של 60 מתאימים לרכבים קטנים יותר שיש להם גם מנוע קטן.
  • מצבר עם אחריות – יש צורך לרכוש מצבר בחברה מוכרת ואמינה בלבד, אשר מספקת תעודת אחריות. כך שבמקרה של בעיה או תקלה תוכלו לפנות ליצרני החברה ולברר פרטים חיוניים.

מדוע דווקא בפתח תקווה

אנשים רבים מסתמכים על הרכבים שלהם בעיר מרכזית כמו פתח תקווה, ומשום כך הם גם מחפשים שירותי מצברים פתח תקווה אצל חשמלאים מומחים. תושבי פתח תקווה נעים ממקום למקום בזכות כלי רכב שונים כמו רכבים פרטיים ואופנועים. רכבים אלה זקוקים לתחלופה מתמדת של מצבר, בייחוד כאשר המצבר שובר חיים כעבור שלוש שנים, והרכב עדיין יכול לנסוע. על כל פנים, חשוב לבחור באיש מקצוע אשר מכיר את התחום.

 

 

 

 

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.