, משה , כינס היום (ד’) מסיבת עיתונאים בתל-אביב בנושא תכנית ‘’ והכריז כי במוצאי שבת תפתח הגרלה נוספת של התכנית במסגרתה יוגרלו 15,000 יחידות דיו נוספות לפי : “רובן באזורי ביקוש”. “אנחנו מכריזים שבעקבות ההצלחה של מחיר למשתכן החלטנו להעצים אותה”, אמר השר. “עם היכנסי לתפקיד הפסקנו את הספסרות בקרקעות ופערי המחירים הולכי לזוגות הצעירים”, הוסיף.

מתנגד להגבלת זכות העמידה. שר האוצר משה כחלון. צילום: פלאש 90
מתנגד להגבלת זכות העמידה. שר האוצר משה כחלון. צילום: פלאש 90

כחלון אמר כי “צריך לציין ביושר ובשקיפות”, כי הדירות המוגרלות – “עדיין בשלבי היתר, אבל זה יגיע”. הסביר. “את מחיר השוק אף אחד לא קבע לצערי, בגלל המצוקה שהייתה  בעבר קבלנים ויזמים ביקשו וגבו את מה שיכלו לגבות”. “היום מעל 10,000 זוגות צעירים זכו ונמצאים בהליכי רכישה במחירים סבירים” אמר השר. לטענתו, “הפסקת הספסרות בקרקע הביאה אותנו למקום שזה גם השפיע על יתר השוק”. עוד הבטיח: “לא כולם קיבלו אבל כולם יקבלו”.

על המשך עתידה של תכנית ‘מחיר למשתכן’ אמר: “לפני סוף השנה נוציא עוד 10,000 דירות, אנחנו נמשיך בהגרלה הזאת”. כחלון גם תקף והאשים את יזמי הנדל”ן בניצול: “כל יזם רואה זוג צעיר במצוקה שלו – הניצול הזה נפסק”. “אנחנו מאפשרים לזוגות הצעירים לממש את החלום שלהם”, אמר.

 

בנוסף הזכיר השר תכנית לאפשר עדיפות לזוגות המעוניינים לגור ליד הוריהם, “הגבלנו את נושא ה’בני מקום’ “, אמר כחלון. “עינינו לא צרה באף סקטור ואף אוכלוסייה, אנחנו יודעים שבקיבוצים ובמושבים יש את המושג ‘בני מקום’, אני חושב שגם עירוניים וגם אנשים שהגיעו מהמעבורות לשכונות וליישובים נאפשר להם – ניתן עדיפות לאחוז גדול מבני מקום שמי שרוצה לגור ליד ההורים – יוכל”. כחלון לא פירט כיצד יתבטא עקרון זה בפועל בתכנית.

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.