מפרסם היום (ב') את חלוקת המקצה הנוסף של מכסות הבשר הטרי ביבוא לשנת . במסגרת צעדים שמקדם המשרד להגדלת התחרותיות והזולת המחיר לצרכים, השלימה ועדה המכסות את חלוקת מכסות הבשר הטרי הפטורות ממכס לשנת , עם חלוקת 4,200 טון נוספים. זאת, חודש לאחר חלוקת כ-9,000 טון במסגרת ההקצאה הראשונה לשנה זו.

המכסות הפטורות ליבוא נועדו כדי להוזיל את המחיר לצרכנים, ומשרד הכלכלה מפקח על המחירים בשווקים, כדי לוודא שאכן הבשר בייבוא במכסות פטורות נמכר במחיר עליו התחייבו היבואנים. 9,000 טון הבשר שחולקו לפני כחודש בהקצאה הראשונה, עמדו על מחיר ממוצע של בין 44 ל-46 ₪ לק"ג למספר יבואנים שהציעו את המחירים הנמוכים ביותר.

עם זאת, הוועדה החליטה כי שאר המציעים במכרז לחלוקת מכסות ליבוא בשר טרי, לא יקבלו מכסה בשל הצעות מחיר גבוהות יותר. עם חלוקת המכסה הנוספת יורד מחיר הבשר הטחון הטרי לממוצע בין 39-40 שקלים. המשמעות היא כי הרשתות מחויבות למכור את הבשר הטחון במחיר שלא יעלה על המחיר לו התחייבו.

להבדיל משנים קודמות, הזוכים במכסה מתחייבים לראשונה להציב על המדף בשר טרי טחון במחיר מקסימלי לצרכן שלא יעלה גם בתקופות ביקוש גבוהות. הקמעונאיים יוכלו אמנם לצאת במבצעי מכירות להפחתת המחיר לצרכן, גם מתחת למחיר הזוכה, אולם לא תתאפשר העלאת המחיר מעבר למחיר לו התחייבו.

להלן חלוקת המכסות במקצה החדש:

בשר טרי: (מחיר מקסימלי לק"ג בשר טרי טחון)

  • רשת – 2,400 טון (39 ₪ לק"ג).
  • ירושלים – 900 טון (40 ₪ לק"ג).
  • בסט מייסטר הבשר (יינות ביתן) – 900 טון (40 ₪ לק"ג).

החלוקה הראשונה לשנת 2019:

  • נטו מלינדה סחר בע"מ – 3,342 טון (44 ₪ לקילוגרם)
  • – 3,041 טון (45 ₪)
  • חי.י מעדני גורמה בע"מ – 2,730 טון (46 ₪)

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.