18:46 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מח"ט גולני הנכנס: מפקד סיירת מטכ"ל היוצא

מח"ט גולני הנכנס: מפקד סיירת מטכ"ל היוצא

אל"מ שלומי בינדר, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, נכנס אמש לתפקיד מח"ט גולני: "מודע לגודל האחריות ומחויב לעשות ככל יכולתי עבורה"

טקס חילופי מח"ט גולני: אל"מ שלומי בינדר, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, נכנס אמש (א') לתפקיד מח"ט גולני והחליף את מפקד החטיבה היוצא אל"מ רסאן עליאן שפיקד על גולני בשנים האחרונות ואף נפצע במבצע צוק איתן.

רסאן עליאן המח"ט היוצא. פלאש 90
רסאן עליאן המח"ט היוצא. פלאש 90

הטקס התקיים אמש (א') במוזיאון חטיבת גולני: "היום אני מקבל על עצמי את הפיקוד על חטיבת גולני ואני רואה בכך אתגר גדול, מודע לגודל האחריות ומחויב לעשות ככל יכולתי עבורה ועבור המשימות שהצבא יטיל עלינו", אמר אל"מ בינדר.

"אני מקבל את הפיקוד על חטיבה מפוארת, חטיבה שהיא הסמל של צבא העם, החתירה למגע, המשימתיות והניצחון בכל קרב. רסאן היקר, ראיתי אותך לראשונה במהלך 'צוק איתן' מפקד בנחישות ובעוצמה על החטיבה. אתה משאיר אחריך חטיבה חזקה מאוד, בעלת הישגים מבצעיים מרשימים, מצפן ברור ודור מפקדים מצוין שגדל ברוחך".

עשה את כל שירותו בסיירת מטכ"ל

אל"מ שלומי בינדר, עשה את כל שירותו בסיירת מטכ"ל, ופיקד על הסיירת, לפני כן פיקד גם על יחידת אגוז. בינדר, תושב רמת הגולן, השתתף באינספור מבצעים חשאיים וזוכה להערכה רבה ולסופרלטיבים כקצין מקצועי, צנוע, מתוחכם ונועז.

בתרגיל האחרון של חטיבת גולני ברמת הגולן, בינדר כבר נטל חלק, נצמד למח"ט היוצא עליאן ונפגש עם המפקדים הצעירים כדי להכיר אותם מקרוב, שכן בניגוד למח"טים הקודמים שהיו לחטיבה, בינדר מגיע מבחוץ לא נלחם איתם תחת אש.

בינדר נולד וגדל בחיפה, התגייס בנובמבר 1993 לסיירת מטכ"ל. הוא לחם בדרום לבנון. בהמשך שירת כמפקד פלוגה וכסגן מפקד היחידה ומפקד יחידת אגוז. בשנת 2013 מונה למפקד סיירת מטכ"ל, והוביל אותה במבצע צוק איתן, שעל האופן בו תפקדה הסיירת במבצע הוענק לה צל"ש הרמטכ"ל. בשנת 2016 הוענק לסיירת בפיקודו צל"ש רמטכ"ל נוסף.

עליאן, אשר הוביל את חייליו בחטיבה לרצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן התייחס במהלך הטקס להלווית אביו של אורון שאול, חייל גולני שנהרג בהיתקלות נגמ"ש של גולני בשג'עייה, שהתקיימה במושב פוריה, במרחק לא רב מאתר ההנצחה של חטיבת גולני.

רסאן עליאן: נמשיך לעשות הכל על-מנת להשיב את הלוחמים הדר ואורון

"ברצוני לשלוח מכאן חיבוק חזק ותנחומים עמוקים לזהבה ולמשפחת שאול ברגעים קשים אלו. לזכור ולהזכיר את שהבטחתי להרצל זכרונו לברכה ברגעיו האחרונים- אנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו על-מנת להשיב את לוחם החטיבה סמל-ראשון אורון שאול ואת סגן הדר גולדין זכרם לברכה", אמר.

אל"מ רסאן עליאן שפיקד על גולני בשנים האחרונות ואף נפצע במבצע צוק איתן. בינדר שימש מפקד סיירת מטכ"ל בשנים האחרונות, ובטקס חילופי מפקדי גולני נחשף לציבור לראשונה. הסיירת תחת פיקודו קיבלה את צל"ש הרמטכ"ל על תפקודה בצוק איתן.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות