, הסופרת שחיברה את סדרת ספרי הילדים המפורסמת '', התנצלה לאחר שתקפה את דונלד על כך שהתעלם כביכול מילד נכה. רולינג, הידועה בדעותיה השמאלניות הקיצוניות, פרסמה מספר ציוצים נגד הנשיא לאחר שצפתה בקטע וידיאו ערוך מגמתית, המציג כביכול את נשיא ארה"ב כשהוא מתעלם מידו המושטת של פעוט נכה כבן שלוש על כיסא גלגלים, שרצה ללחוץ את ידו.

הסופרת ג'יי קיי רולינג, נובמבר 2016. צילום: רויטרס
רולינג: "מתנצלת ללא תנאי". צילום: רויטרס

"המפלצת הזו של ערכים נרקיסיסטיים מעריכה רק את עצמה ואת השתקפויותיה החיוורות", צייצה הסופרת אתמול (ב'). "הנכים, בני מיעוטים, טרנסג'נדרים, העניים, נשים (אלא אם הן קרובות דם שלו, ולפיכך יצירותיו) מקבלים יחס של בוז, משום שהם לא דומים לטראמפ". אמו של הילד, מרג'ורי קלי וויר, צייצה בתגובה: "אם יש למישהו קשר אל ג'יי קיי רולינג, נא למסור לה שטראמפ לא התעלם מבני, ושמונטי בכלל לא ניסה ללחוץ את ידו. 1. הוא בן שלוש ולחיצות יד הן לא הקטע שלו. 2. הוא רצה להשוויץ בתג השירות החשאי שזה עתה קיבל".

ואמנם, קטע וידאו מלא יותר הראה שטראמפ דווקא ניגש אל הילד – מונטי וויר – לפני שניגש אל כל הנוכחים האחרים, והתייחס אליו בחום.

לאחר שספגה מתקפות מרובות במדיה החברתית ובתקשורת השמרנית, צייצה רולינג כי היא "מתנצלת ללא תנאי" באם גרמה צער "לאותו ילד או למשפחתו". היא מחקה את הציוצים הפוגעניים אך לא התנצלה בפני טראמפ.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.