סכין שנתפסה על פלסטיני בן ש6 במערת המכפלה. צילום: דוברות המשטרה
הסכין שנתפסה הבוקר. צילום: דוברות המשטרה

הבוקר (ראשון) נתפס חשוד תושב חברון כבן 16 באחת מנקודות הבידוק בכניסה למערת המכפלה כשסכין המוסלקת במכנסיו. הוא נעצר להמשך חקירה של גורמי הביטחון לבחינת מניעיו.

הפלסטיני ניסה לעבור ללא בידוק באחת מנקודות הביקורת המובילות למערת המכפלה ונעצר על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל. כשלוחמי מג"ב חשדו וביקשו ממנו להרים את חולצתו, הבחינו בסכין.

סכין המחבל בכניסה למערת המכפלה. צילום: דוברות המשטרה
הסכין שנתפסה אתמול. צילום: דוברות המשטרה

אתמול בערב התרחש אירוע דומה כאשר חשוד בן 17 תושב חברון נעצר באחת מנקודות הביקורת במערת המכפלה, כשהוא מנסה להסתיר דבר מה מאחורי חולצתו. גם לאחר שהתבקש להוציא את כל מה שבכיסיו, ניסה החשוד להסליק מאחורי גופו את הסכין, אותה על פי החשד ניסה להחדיר לשטח המערה. עם איתור הסכין, עצרו הלוחמים את החשוד, להמשך חקירה של גורמי הביטחון.

האירועים מצטרפים לשתי התרחשויות דומות מוקדם יותר החודש במהלכן תפסו לוחמי מג"ב צעירים פלסטינים כשהם מנסים להסליק על גופם סכין. מעצר אחד נעשה ב-8 בנובמבר, והשני ב-17 לנובמבר.

במשמר הגבול אמרו אתמול כי "הניסיונות החוזרים ונשנים של כאלה המבקשים לפגוע במבקרים במערה או בכוחות הביטחון המאבטחים אותה ימשיכו להיתקל בנחישות גדולה של הכוחות הפועלים לשמירה על הביטחון והסדר".

במקביל, במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב"כ, מג"ב ומשטרת ישראל ביהודה ושומרון 18 מבוקשים.

14 מהמבוקשים שנעצרו חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירה.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון