לא ברור מדוע צה״ל בחר להעלים את המידע המלא מהתקשורת ומאזרחי ישראל, אך לאחר חשיפת ונועה מגיד מחדשות 0404 דבר אחד ברור – הודעת דובר צה״ל באשר לאירוע הנחת רימון ע״י מחבל שחצה מגבול הרצועה וחדר לארצנו ביום שישי, אינה נכונה.

על פי התיעוד המלא של האירוע שהגיע לידי (דובר צה״ל שלח רק קטע קטן מהתיעוד), נראה בוודאות כי מדובר באירוע שונה – אירוע ביטחוני קשה הרבה יותר.

שישה מחבלים הגיעו לגדר. שניים חדרו לארצנו, הניחו דגל אש״ף ואחד מהם חזר מעט אחורנית ואז השליך את הרימון שהתפוצץ. ניתן לראות בסרטון את ההשלכה, רגע הפגיעה באדמה ולאחר מכן את הפיצוץ.

כאן לא הסתיים האירוע. גששים הוקפצו לנקודה ואחד המחבלים ירה מאקדח ופגע בחלון רכב הגששים. רק בנס הפיגוע לא הסתיים עם נפגעים בקרב כוחותינו.

כוחותינו זיהו את המחבלים עוד לפני שהשליכו את הרימון. התגובה הצה״לית לאירוע הזה מרגיזה. מרגיזה מאוד. שישה מחבלים חודרים לארצנו, אחד משליך רימון נפץ וחיילינו מגיבים ב… ירי גז. פשוט בלתי נתפס.

ורק כדי להבין: צה״ל דיווח על מחבל שהניח רימון, לא דיווח על שישה מחבלים וחדירה לארץ, על זריקת רימון ועל התגובה ההזויה – ירי .:עוד באותו נושא