פיגוע בכלא: מחבלי חמאס בכלא תקפו ודקרו הערב (א') שני אנשי סגל של שירות בתי הסוהר.

אחד הפצועים, קצין שב"ס, פונה במצב יציב במסוק לבית החולים סורוקה. הוא בהכרה, עבר בדיקות ושוחח טלפונית עם משפחתו. הקצין השני נפצע קל, טופל במקום וחזר לפעילות.

משב"ס נמסר כי המצב בשליטה מלאה של הסגל וכי מתבצעת פעילות של יחידות שב״ס באגף. במהלך החזרת הסדר לכנו נפצעו 11 . 7 מתוכם, בדרגות פציעה שונות, פונו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

הרקע למהומות המחבלים בבתי הכלא נעוץ לטענתם במיסוך המבנים לקליטה סלולרית, זאת במטרה למנוע פיגועי טרור המתוכננים ע"י אסירי האגפים הביטחוניים.

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן אמר: "תקיפת סוהרינו בכלא קציעות על ידי מחבלי החמאס חמורה מאד ומוכיחה שוב ששירות בתי הסוהר נמצא כיום בחזית המאבק בטרור. נמשיך להילחם בטרור גם בתוך בתי הכלא ולמנוע הכוונת פיגועים מתוך הכלא כנגד אזרחי ישראל".

השר גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד אמר ארדן כי "ההתקפות לא ירתיעו אותנו מלהפעיל את החסמים הסלולריים שמונעים טרור והן רק ממחישות את חשיבות הפרוייקט. אני שולח רפואה שלמה ללוחמי שב"ס הפצועים ומחזק את הסוהרים שפועלים בנחישות אל מול המחבלים".

מחבלי חמאס הציתו תאים בכלא רמון

כזכור, בשבוע שעבר הציתו מחבלי חמאס בכלא רמון מזרונים ב-14 תאים באגף הביטחוני. איש סגל אחד נפצע קלות וכן גם אחד המחבלים.

14 תאים הוצתו במקביל. התפרעות המחבלים בכלא 'רמון'. צילום שב"ס

השריפה גרמה לנזק כבד באגף, שפונה מכל 88 האסירים שבו. במהלך היום הועברו מספר אסירים בולטים המשויכים לארגון הטרור חמאס לתאים בהפרדה. כמו כן, הועברו מעל למאה אסירי חמאס לאגפים ולבתי סוהר אחרים.

"שב"ס החל בהליך של ענישה כנגד האסירים המציתים ומפירי הסדר, הכולל סנקציות מחמירות והטלת קנסות. כמו כן, השירות נמצא בהיערכות מיוחדת ונכון להתמודדות עם אירועים מכל סוג בבתי הסוהר ונחוש להמשיך במאבק בטרור ובשמירה על הביטחון בבתי הסוהר", נכתב בהודעת שירות בתי הסוהר.

מתוך מהדורת חדשות 20, א'-ה' ב-20:00

מזרנים שרופים. נזקי התפרעות המחבלים בכלא 'רמון'. צילום שב"ס
כוחות גדולים פינו את 88 האסירים מהאגף. צילום: שב"ס

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.