מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מחבלים השליכו בקת"ב לעבר בית יהודי בירושלים

מחבלים השליכו בקת"ב לעבר בית יהודי בירושלים

לאחר שעמדת מג"ב הוזזה מהמקום, תושבי שכונת מעלה זיתים מותקפים בדרך קבע. לפני זמן קצר, הושלך בקבוק תבערה לעבר המבנה

מחבלים השליכו לפני זמן קצר בקבוק תבערה לעבר בית בשכונת מעלה זיתים בירושלים. אין נפגעים. לפני כשבועיים הוזזה עמדת מג״ב מהמקום ומאז גברו ניסיונות הפיגוע ביהודים.

בקבוקי תבערה במזרח ירושלים. פלאש 90
בקבוקי תבערה במזרח ירושלים. פלאש 90

אוסי נויק, תושבת הבית שהותקף: "אנחנו חווים כבר שבועיים, כל יום באותה שעה, אבנים, בקבוקי צבע, בקבוקי תבערה ומשטרת ישראל מגיעה רק אחרי האירועים. אנחנו מופקרים וכשיקרה אסון לא יוכלו להגיד שהם עשו הכל".

מהמשטרה נמסר כי מתבצעת פעילות אינטנסיבית בראס אל-עמוד ומזרח ירושלים למניעת ירי זיקוקים לרבות מעצרים, איתור והחרמה של כוורות זיקוקים ומאבק נגד הסוחרים. עוד מסרו כי במשטרה אומרים כי במרחב קדם ובמרחב דוד – שניהם במזרח הבירה, החליטו למקד את המאבק בתופעה, שיש בה סיכון חיים מיידי כשמדובר בירי בכינון ישיר.

בשבוע שעבר דווח כי שוטרי משטרת ישראל ממשיכים להתמודד עם אלימות קשה במזרח ירושלים מצד התושבים בשכונות הערביות. דוגמה אחת לכך סיפקו מצלמות אבטחה שהותקנו בשכונת מעלה הזיתים, ותיעדו בסוף השבוע כיצד שוטרים מותקפים בזיקוקים בכינון ישיר מכיוון שכונת ראס אל-עמוד. השוטרים הגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות.

תושבי שכונת מעלה הזיתים, שבתיה צמודים לראס אל-עמוד, סובלים זה שנים מהתקפות באבנים ובקבוקי תבערה.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

טראמפ חתם על תוספת של 200 מיליון דולר לביטחון ישראל

נשיא ארה"ב חתם על הצעת חוק חדשה לפיה ישראל תזכה לתוספת של 200 מיליון דולר לצורכי ביטחון - מעבר ל-3.8 מיליארד דולר שכבר אושרו בימי ממשל אובמה