דו”ח של חושף: אותרו מעל 100 קשרי טרור שונים לארגוני חרם. השר : מצפה כי בעקבות חשיפת הקשרים בין ארגוני החרם לארגוני הטרור, האיחוד האירופי והמדינות והמדינות המממנות יחשבו מסלול מחדש בקשר ללגיטימציה ולמימון שהן נותנות לארגוני ה-”.

בדו”ח המקיף מוצג הקשר העמוק בין ארגוני הטרור “חמאס” ו”החזית העממית” לבין ארגוני BDS הפועלים להחרים את ישראל. הדו”ח מתבסס על מחקר מקיף שבוצע באגף המחקר במשרד לנושאים אסטרטגיים. המסמך שיתפרסם באנגלית, ספרדית, גרמנית וצרפתית ועברית ישלח למנהיגים מדיניים, וגורמים פיננסיים בעולם על מנת שיפעלו כנגד ארגוני החרם.

מהדו”ח עולה בין היתר כי  , החמאס ו”החזית העממית לשחרור פלסטין”, החדירו בשנים האחרונות עשרות פעילי טרור בעבר ובהווה לתוך רשת ארגוני החברה האזרחית, על מנת לקדם חרמות נגד ישראל.
המחקר דגם 13 ארגוני BDS ברחבי העולם, שבתוכם אותרו 30 ופעילי טרור, בעבר ובהווה. 20 מהם ישבו בכלא, חלק מהם רוצחים ופעילי טרור בכירים, שממלאים כיום תפקיד, חלקם אף תפקיד בכיר, בארגוני חרם. בתי דין בישראל קבעו כי לגבי חלק מפעילים הנמצאים בדו”ח קיימת מסוכנות ממשית.

השר גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לפי המשרד לעניינים אסטרטגיים: “הדו”ח מצביע על מערכת קשרים מסועפת וחובקת עולם – בין ארגוני הטרור לארגוני החרם”.

הדו”ח חושף כי מחבלים מורשעים ופעילים של ארגוני טרור, בהם רוצחי ישראלים, שריצו עונשי מאסר בכלא הישראלי, מכהנים כיום בתפקידים בכירים בארגוני דה לגיטימציה המקדמים חרמות, וממנים לצידם פעילי טרור נוספים לתפקידים בכירים בארגון.

פעילים אלה, ממשיכים לשמור על קשרים ארגוניים, כספיים, ואופרטיביים עם ארגוני הטרור. לא אחת, הפעילים מקפידים לשמור על ‘פרופיל נמוך’, הסתרה של פעולות הטרור שלהם ואף שיוכם הארגוני תוך שהם מוסיפים לשמם מקצועות לגיטימיים כגון ‘עיתונאי’, ‘סופר’, ‘רקדן’ וכו’.

פעילי ה BDS. צילום: הדס פרוש/פלאש90

כך למשל, בראש ארגון החרם הפלשתיני אל-חק עומד מחבל מורשע, פעיל החזית העממית לשעבר שעאוון ג’בארין, שהכניס לארגון מחבלי חז”ע לתפקידים בכירים. אותו ג’בארין מסתובב באירופה, מקבל לגיטימציה מממשלות במערב, ומגייס סכומי כסף גדולים לפעילות חרם נגד ישראל.

דוגמא נוספת שעולה מתוך המחקר, היא זו של לילא ח’אלד, חברה בארגון הטרור החזית העממית (PFLP) מזה חמישים שנה. ח’אלד חטפה מטוס TWA בשנת 1969, והיתה מעורבת בניסיון חטיפת מטוס אל-על בשנת 1970. ח’אלד מקדמת BDS לרבות גיוס כספים למטרה זו, בעודה ממשיכה בפעילות טרור ובקשרים עם גורמי טרור גם בעשור האחרון. בדו”ח מתוארת פגישה של חאלד, עם חבר ארגון הטרור חז”ע, מוסטפא עוואד, בפרלמנט האירופי, בקמפיין משותף לשחרור מחבלים מהכלא הישראלי , וזאת תחת הכסות של “ארגון זכויות אדם”, ארגון סאמידון. על עוואד נגזרה שנת מאסר ביולי 2018, בין היתר, בשל חברות בארגון טרור ואימונים צבאיים אסורים, לרבות עם ארגון הטרור חיזבאללה.

דו”ח זה בא להסיר באופן חד-משמעי את המסכה האזרחית מעל פניהם של ארגוני BDS. באמצעות חשיפת מחקר עומק זה למדינאים ולגורמים במערכת הפיננסית, יפעל המשרד לנושאים אסטרטגיים, יחד עם גורמים נוספים בממשלת ישראל, מול מדינות במערב בדרישה להפסיק לאפשר את פעילות הארגונים נגד ישראל ובכלל זה לפעול לעצירת מימון לארגוני חרם אלה עקב זיקתם הברורה לארגוני טרור מוכרזים.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.