19:27 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נעצרה חוליית מחבלים פלסטינים שתכננה פיגועי חטיפה

נעצרה חוליית מחבלים פלסטינים שתכננה פיגועי חטיפה

הותר לפרסום כי תשתית טרור של החמאס בגוש עציון נחשפה ע"י השב"כ וכוחות הביטחון

חוליית הטרור תכננה לבצע פיגועי ירי, חטיפה וניסיונות לרצח יהודים נתפסה באזור חברון. היום (ה') הותר לפרסום כי כוחות הביטחון בשיתוף השב"כ, צה"ל, חטמ״ר יהודה, מג״ב וימ״ס חשפו תשתית טרור רחבה של החמאס.

חוליית המחבלים מכילה פעילי חמאס מצוריף, חברון וגוש עציון. פעילי הטרור ביצעו תצפיות ריגול על חיילי צה"ל בחברון, אספו מידע מודיעיני, עד שלבסוף נתפסו על ידי השב"כ.

חקירת המחבלים חשפה מאגרי נשק ואמל"ח לא חוקיים שמוחזקים בכפרים הערביים. בין מאגרי נשק נמצאו רובי קלצ'ניקוב, אקדחים, רובי M-16, מחסניות, תחמושת ועוד.

הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90
מחבלים מהחמאס, אילוסטרציה. צילום: עאבד חטיב, פלאש 90

אבראהים עבדאללה גנימאת הוא העצור המרכזי במהלך הפעילות. גנימאת, אסיר ביטחוני שריצה בעבר מאסר עולם,  היה מעורב במספר פיגועים קטלניים בשנות ה-90. בין היתר, חטיפתו ורציחתו של החייל שרון אדרי הי"ד.

במהלך חקירת כוחות הביטחון המחבלים הסגירו את שותפיהם לפעילויות הטרור. היום, השב"כ פירסם את הרשימה: פאדי אברהים גנימאת, תושב צוריף, בנו של אברהים גנימאת. שאדי אברהים גנימאת, תושב צוריף, בנו של אברהים גנימאת, שימש כראש החולייה. מחמד מחמוד גנימאת, תושב צוריף , חתנו של אבראהים גנימאת. הית'ם נעים חמידאן – תושב ג'בעה , סייע בהחזקת  נשק. ג'אד סלטאן – תושב חברון, סוחר נשק אשר שסיפק תחמושת למחבלים. ראמי רג'וב – תושב דורא, שתכנן עם אברהים גנימאת פיגוע חטיפה בעת שהותם בכלא.

לאחר סיום החקירה, התביעה הצבאית צפויה להגיב כתב אישום. מהשב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי, יחד עם צה"ל, שב"ס ומשטרת ישראל, ימשיך לפעול כל העת במטרה לחשוף ולסכל את פעילותן של חוליות טרור המבקשות לבצע פיגועים".

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"