תושבי הר גילה פתחו במחאה ההולכת ומחריפה נגד כוונת המדינה בהנחיית המועצה לבטחון לאומי לשכן 200 תיירים קוריאנים במתקן צבי בצמוד ליישוב.

בהודעה שהופצה בקרב בין התושבים נכתב כי: "ישנה כוונה לשכן, במדרשת הר גילה, 220 תיירים קוריאנים, לפני גירושם מהארץ, תחת הנחייה ישירה של המל"ל.
עדין לא ידוע מועד הגעתם אל הר גילה. מועצת גוש עציון נרתמה לסייע במניעת הגעתם. אנו פועלים בכל המישורים (משפטיים ותקשורתיים) על מנת לסכל את התוכנית. נא הגיעו בהמוניכם, אל שער הישוב, בשעה 14:30 והיערכו לחסימת הכניסות לישוב"

מועמדת "ימינה" לכנסת שרה ב"ק, פנתה לשר הבריאות, ראש המל"ל וגורמים נוספים על מנת שישקלו מחדש את קליטתם של 200 דרום קוראנים במתקן, בצמוד לאזרחים הגרים בישוב.

בפנייתה אמרה שרה ב"ק: "המתקן בהר גילה ממוקם בצמוד לבתי אזרחים קשישים וילדים וקליטת מאות אנשים בבידוד שעלולים להוות סכנה לאזרחים הוא מעשה בלתי אחראי. אני מצפה מהגורמים המוסמכים שישקלו את ההחלטה מחדש בהקדם".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בתגובה: "גילינו במקרה על כוונת צה"ל לייצר מתקן בידוד רפואי בלב ישוב אזרחי. הדבר לא יתכן בשום קנה מידה. גם אם קיים הצורך בטיפול מידי בנגיף , לא ייתכן שההחלטה תתקבל מאחורי גבם של גורמים אזרחיים. גם בסיס הקריה בתל אביב הינו מתקן צבאי, אז למה שלא יקימו בו את מרחבי הבידוד.

אנו דורשים ממקבלי החלטות להקפיא את ההחלטה הזו לאלתר ולייצר שיח עם רשות מקומית כמקובל. אנחנו לא חצר אחורית של אף אחד ולא נאפשר לפעול בתוך יישובנו כאילו אין כאן שלטון אזרחי"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.