ברגעים אלו (שלישי) מובא למנוחות  בבית העלמין תל רגב.

המחאה בעקבות מותו של סלמון טקה. צילום: פלאש 90

 

אמש נמשכו ההפגנות של בני העדה האתיופית החל משעות אחר הצהריים ועד הלילה. במסגרת המחאה בגין הריגתו של טקה חסמו המפגינים לפרקים את כביש החוף וכביש 4 ומספר מפגינים אף תקפו באבנים ונפצים את תחנת משטרת זבולון בקריית חיים, שלושה שוטרים נפצעו, השוטרים הגיבו ברימוני הלם לעבר המוחים.

הכבישים העיקריים שנחסמו אתמול היו 40, 4, 25 וכן נרשמו הפגנות בבאר שבע ,גדרה, ראשון לציון, קרית אונו, חיפה, אשדוד, רחובות, אשקלון ונתיבות.

המחאה בעקבות מותו של סלמון טקה. צילום: פלאש 90

 

מהמשטרה נמסר כי: "במהלך המתקיימת מול תחנת משטרת זבולון, החלו מאות מפגינים ליידות אבנים, בקבוקים וזיקוקים לעבר השוטרים הנמצאים במתחם וכתוצאה מכך 3 שוטרים נחבלו בפניהם ובגופם ומקבלים כעת טיפול רפואי. המשטרה פיזרה את המתפרעים לאחור ע״י שימוש ברימוני הלם, בשל האלימות והסיכון כלפי השוטרים כאמור. בשעה זו, כוחות משטרה ערוכים במקום למניעת פגיעה בסדר הציבורי, בנפש וברכוש. נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל נגד אלימות מכל סוג שהיא כמו גם נגד כל ניסיון לפגיעה פיזית בשוטרים או אזרחים".

המחאה על הריגתו של סלמון טקה. צילום: פלאש 90

 

ח"כ פנינה תמנו שטה מסיעת כחול-לבן כתבה שלשום בחשבון הטוויטר שלה: "כמו ברווזים במטווח. הפכו את דמם של צעירים יוצאי אתיופיה להפקר. החיים של הילדים שלנו לא בטוחים והתגובה של בני הקהילה תהיי חריפה, וזה בגלל כישלון של ממשלת ישראל וזרועותיה ובהם שר הבט"פ ומח"ש. לצערנו המצב רק מחמיר, והפעם לא יטייחו הרג של צעיר מתחת למקום מגוריו. דמו זועק לשמיים".

 

 

 

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.