חסימה קודמת לפני שלושה שבועות. צילום: פלאש90
חסימה קודמת לפני שלושה שבועות. צילום: פלאש90

 

נמשכת: כביש 1 לכיוון ירושלים נפתח לתנועה לאחר שפעילים מארגוני “” ו”” הגיעו להפגין במחלף שורש וחסמו את הכביש. הנכים, שנסעו באיטיות על שלושת המסלולים במקום הודיעו כי יעצרו בכניסה לירושלים ויחסמו את הגישה.

הודעת ארגון “נכה לא חצי בן אדם: “צעדי החרפת מאבק הנכים להעלאת קצבת הנכות לגובה שכר המינימום נמשכים גם הבוקר. למרות ההתקדמות ותמיכתו של יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הארגונים הבטיחו כי לא ירפו ידם עד לתחילת המו”מ הישיר בפועל וכעת מקיימים את הבטחתם”. יו”ר אלכס פרידמן הוסיף כי “המאבק נמשך כיוון שבזמן שראש הממשלה דוחה החלטות לאחרי החגים, הנכים צריכים לשרוד את החגים מסכום של 2,342 ש”ח שכבר אזלו לתרופות. מאסנו בהבטחות, אנחנו זקוקים למעשים. קוראים לראש הממשלה לפתוח במשא ומתן עוד היום”.

יו”ר ארגון “מטה מאבק הנכים” נעמי מורביה אמרה ל”ynet”: “אנחנו ממשיכים בחסימות עד שישבו איתנו למו”מ רציני עם כוונה אמיתית לסיים את מסכת הביזוי, העולב וההשפלה שמעבירים את הנכים במדינת ישראל. הדרישה שלנו היא קצבת נכות בגובה שכר מינימום לכלל הנכים. לא נשכח ולא נפקיר אף לא אחד מהמגזרים שלנו. אנחנו מבקשים מראש הממשלה ומשר האוצר לפתוח את ליבם ואת כיסם. הכיס של ממשלת ישראל עמוק מאוד. אתם אוטמים את ליבכם וממשיכים להתנהג אלינו באדנות ופטרונות ורואים בנו ג’וקים על הקיר. אז הג’וקים האלה כרגע חוסמים את הכבישים, ויפגינו לכם מתחת לבתים”.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.