מחאת המחבלים בבתי הכלא בישראל ממשיכה לצבור תאוצה, הן בתוך כתלי בית הכלא והן בקרב האוכלוסייה האזרחית במגזר הערבי.

הפגנות למען המחבלים התרחשו היום (ב') בבית לחם, ג'ילזון, ביתוניא כלא עופר ובמוקדים נוספים. במהלך ההפגנות הפורעים החלו לתקוף את כוחותינו. מנגד, בכלי התקשורות הערבים דווח כי 11 מפגינים נפצעו במהלך העימותים, בצה"ל מכחישים את הדיווחים.

מחבלים מיידים אבנים לעבר כוחותינו, היום בביתוניא. צילום: דוברות משטרת ישראל

במקביל, מחבלים נוספים השוהים בבתי הכלא בישראל הכריזו על הצטרפותם לשביתת הרעב המונהגת על ידי רב המחבלים מרואן ברגותי. בתוך כך, מחאת המחבלים הצליחה לאחד כוחות בין הפת"ח, החמאס וארגוני טרור נוספים.

המחבלים דורשים שמדינת ישראל תספק להם מזגנים, טלפונים, הרחבת מעגל הביקורים והטבות נוספות. ארגון הטרור חמאס מסר: "אנו מזהירים את שירות בתי הסוהר מפני פגיעה כלשהי בשובתים. כל עיכוב במענה על דרישותיהם הצודקות יביא לפיצוץ המצב בכל בתי הכלא. כל האסירים יהיו מאוחדים נגד על אלה שעלולים לפגוע באסירים ובכבודם".

מפגן של כוח. מרואן ברגותי. צילום: פלאש 90
המחבל מרואן ברגותי. צילום: פלאש 90

גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, אמר כי המדינה תעניק טיפול רפואי למחבלים במידה ויהיה צורך בכך. על מנת למנוע מצב בו מחבל יתפוס מיטה אזרחית בבית החולים – ארדן הודיע כי יפעל על מנת להקים בתי חולים ארעיים סמוך לבתי הכלא. לפי שעה, השר לביטחון פנים הודיע כי יקום בית חולים שדה צמוד לכלא קציעות.

 

אלעד שור

אלעד שור