במסגרת מחאת הלהט"ב על , פרסמו ארגוני הלהט"ב רשימת וארגונים שתומכים לכאורה, במחאת הלהטבי"ם ואפשרו לעובדיהם לשבות ביום המחאה שיצא בתאריך . אל מודעת התומכים שפרסמה הקהילה, הוכנס גם הלוגו של , שהיא כידוע .

רשות הטבע והגנים במודעת התמיכה

 

אלא שלאחר פנייה של ארגון '' לשר להגנת הסביבה , הבהירה רשות הטבע והגנים כי השימוש בלוגו כתמיכה נעשה תוך . "הרשות כגוף ממלכתי לא אוחזת בעמדה בנוגע לסוגיות על סדר היום הציבורי במדינת ישראל שאינן נוגעות לתחומי עיסוקה", השיבה הרשות במכתב חוזר לפנייה, והוסיפה כי "הרשות נתנה הנחיות באשר למימוש יום הבחירה כקבוע בחוק ובהסכמי העבודה", זאת מתוקף היותו של יום צום תשעה באב יום בחירה קבוע בחוק. "השימוש שנעשה בהנחייה זו כתמיכה הוא הטעייה של הציבור", הדגישה הרשות.

עוד הסבירו ברשות, כי "ב-19 ביולי 2018 פנתה קבוצת עובדים להנהלת הרשות לצורך קבלת אישור לשימוש ביום בחירה לטובת השתתפות במחאה, הרשות אישרה את הבקשה למימוש יום הבחירה על פי חוקת העבודה הנהוגה ברשות ובשירות הציבורי". על מכתב התשובה חתם יוסי ורצברגר, מנהל אגף תיאום ובקרה ברשות הטבע והגנים.

בארגון 'חוננו', שטען בפנייתו לאלקין כי משרדו "לא מתנער משימוש שלא כדין שנעשה בלוגו של הרשות", בירכו על הבהרת הרשות ומסרו בתגובה כי "השימוש לרעה בסמל רשות הטבע והגנים תוך הטעיית הציבור כאילו המאבק מגובה בידי הרשות הינו חמור ומדאיג. התעוזה של קהילת הלהט"ב להציג לציבור מצג שווא כמו גם להשתיק בברוטליות כל אדם שחושב על התופעה אחרת, הוא בלתי מתקבל על הדעת. הדבר מעמיד את אמינותם בסימן שאלה ולא ניתן לדעת מי עוד הוכנס שלא מרצונו וכעת חושש להסיר עצמו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.