מאות מתושבי הדרום ועוטף עזה נאספו הערב (מוצ"ש) בכיכר רבין בת"א והפריחו בלונים המדמים בלוני תבערה. למרות התנגדות המארגנים, למחאה הסתפחו מסרים פוליטיים נגד כהונת רה"מ.

מסרים פוליטיים בניגוד לכוונת המארגנים. מחאת תושבי הדרום. צילום: קובי ריכטר/TPS

התושבים קיימו צעדה לכיוון שדרות רוקח, במחאה על המציאות הביטחונית בישובי העוטף, וזאת בצל הדיווחים על הסכם פיוס מסתמן עם ארגון הטרור של חמאס. המפגינים קראו קריאות: "ממשלה להתעורר הדרום כולו בוער" ו"אנחנו לא בשר תותחים".

הדמיית בלוני תבערה בשמי תל-אביב. צילום: קובי ריכטר/TPS

הדמיית "צבע אדום" במחאת תושבי הדרום. צילום: קובי ריכטר, TPS

בהפגנה זו, בדומה להפגנות הדרוזים, הופיעו שלטי "crime minister" מבית היוצר של הפגנות השמאל מול בית היועמ"ש נגד המשך כהונת רה"מ נתניהו. עוד נצפה שלט מחאה נגד חוק הלאום.

בהמשך הגיע יו"ר מפלגת "המחנה הציוני", אבי גבאי, ואמר: "ארבע שנים מאז צוק איתן, והממשלה הזו לא עשתה כלום כדי למנוע את המצב הנוכחי בדרום. בבחירה בין הסכם לעוד מבצע מיותר – אנחנו בעד הסכם. גם בגלל שהסכם נכון יותר לתושבים וגם משום שאנחנו לא סומכים על השלישיה 'ביבי-בנט-ליברמן' שינהלו מבצע נוסף – ראינו איך הם ניהלו את צוק איתן".

אבי גבאי, הערב

מארגני המחאה זעמו על האופי הפוליטי שלבשה בניגוד לכוונתם. בהודעה מטעמם נמסר: "לצערנו הרב למרות שביקשנו שהמחאה לא תכלול שלטים פוליטיים החליטו אנשים ממחאת השחיתות (שאין לנו שום קשר למחאה שלהם) להגיע למחאה הצודקת שלנו. כאשר ביקשנו להסיר את השלטים שלהם הם סירבו".

"אנחנו מבהירים בזאת שאין לנו עניין אישי עם מאן דהוא בממשלה וכל מחאתנו זה לשנות את מדיניות הממשלה. מחאתנו היא חוצה מגזרים ומפלגות", הוסיפו המארגנים.

מפגין נגד חוק הלאום בהפגנת תושבי הדרום. צילום: קובי ריכטר/TPS

מאות תושבי עוטף עזה מפגינים בתל-אביב. צילום: קובי ריכטר/TPS

מחאת תושבי הדרום בתל אביב. צילום: קובי ריכטר/TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20