תקופה ארוכה שגמלאי המשטרה, שב"ס, שב"כ והמוסד מפגינים ונראה שאיש לא מתייחס אליהם. השוטרים והסוהרים דורשים קבלת תוספת של 7% רטרואקטיבית משנת 2006, בהסתמך על החלטת ממשלה שקבעה שיש להשוות את תנאי שכרם לאלו של משרתי הקבע בצבא.

מחאת גמלאי . צילום: ערוץ 20

הגמלאים הקימו מאהל המחאה מול בית רה"מ בירושלים והטיחו טענות קשות בשר האוצר שלדבריהם מפקיר אותם ובשר לביטחון פנים שלדבריהם לא עושה די על מנת להביא לסיום הפרשה ולמיצוי זכויותיהם.

מטעם השר גלעד ארדן מסר בתגובה: "הטענות שהוצגו חוטאות לאמת והן הפוכות ממה שקורה במציאות. השר לביטחון הפנים ארדן מוביל את המאבק למען שכר השוטרים, הסוהרים והגמלאים. מראשית המאבק השר נאבק יחד עם הארגונים כדי לתקן את העוול ולהשיג את התוספת לה הם ראויים. השר קיים עשרות דיונים ופגישות בנושא. ביטא מעל כל במה את עמדתו הנחרצת בנושא ובזכות פעילותו בממשלה נעצרה יוזמת האוצר להפלות לרעה את השוטרים והסוהרים ולהעביר החלטת ממשלה שתבדל אותם ממשרתי הקבע".

עוד נמסר כי "כעת השר ממתין יחד עם הארגונים להחלטת בית הדין הארצי לעבודה והוא ממשיך לפעול במקביל מול משרד האוצר ושר האוצר וכן מול משרד המשפטים ומשרד ראש הממשלה כדי שלא יוגש בג״צ נגד החלטות בתי הדין לעבודה אלא שהמדינה תשלם את המגיע לגמלאים, לשוטרים ולסוהרים. כל הצגה אחרת של פעילות השר הינה שקרית ומעוותת לחלוטין".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הנושא נידון בבית הדין הארצי לעבודה ואנו ממתינים להחלטתו".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.