בצל התחבורה הציבורית שמתחילה את פעילותה בשבת במטרופולין גוש דן, ארגון חותם קיים היום (ד') מפגן שכולו שמירה על כבוד השבת. במסגרת האירוע, נסעה שיירה של עשרות רכבים משולטים עם ציטוטים של ביאליק וכצנלסון שהוקירו את היום הקדוש, בליווי שירי שבת, בקריאה לשמור על השבת הציבורית ועל הצביון היהודי של המדינה.

בזמן שעיריות במטרופולין גוש דן מובילות מהלך של פגיעה בשבת במרחב הציבורי, ישנם כאלו הפועלים דווקא לשמור על כבוד השבת והלכידות החברתית סביבה.

במסגרת האירוע נסעה שיירה של עשרות רכבים ברחובות על שם חיים נחמן ביאליק וברל כצנלסון עם שלטים שעליהם הופיעו ציטוטים שלהם המסבירים את חשיבות יום השבת ויום המנוחה. השיירות נסעו ברחובות ביאליק וכצנלסון, בליווי שירי שבת, על מנת לחזק את הפרהסיה היהודית ברחבי המדינה. מכוח היותה של מדינת ישראל, מדינת העם היהודי.

צילום: ארגון חותם

מארגון חותם נמסר:
"ההחלטה לקיים את השיירה הזו ברחובות שעל שמם של ביאליק וכצנלסון אינה מקרית ואולי הגיע הזמן שיכירו את הציטוטים שלהם כנגד חילול השבת. כולנו תקווה כי יבינו שפגיעה בשבת הציבורית, אינו עניין שקשור דווקא לציבור זה או אחר, אלא בזהותה היהודית של מדינת ישראל ובפרהסיה הציבורית שלה. זה כמובן נוגע לכולנו ללא קשר למקום המגורים".

בחותם הזהירו כי "הראשונים להיפגע יהיו האוכלוסיות המוחלשות, הנהגים שומרי השבת ואלו המעוניינים ביום זה לשבות עם משפחותיהם ולא לעבוד כביום חול וכן כל אותם עובדי שירותים אחרים שיפעלו בעקבות כך, יהיו אלו שישלמו את המחיר".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.