דף הבית > מורשת > מחאה מול בית רה"מ: "מסקנות ועדת ניסים עלולות לקרוע את העם"

מחאה מול בית רה"מ: "מסקנות ועדת ניסים עלולות לקרוע את העם"

עשרות בני נוער הקימו בירושלים דוכן והציעו לעוברים והשבים תעודות גיור ללא מחויבות אישית: "מקווים שראש הממשלה יבין את גודל הבעיה"

עשרות בני נוער הגיעו מול לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים כדי למחות נגד מסקנות ועדת הגיור של השר לשעבר משה ניסים, ובדרך מקורית ניסו הנערים להסביר מדוע המסקנות האלה הם פגיעה חמורה בזהותה היהודית של המדינה ובאחדות העם, כאשר הקימו דוכן לחלוקת תעודות גיור.

במשך שעות חילקו הנערים תעודות גיור פקטיביות המביעות את הבעיתיות בהקמת מינהלת גיור חילונית עם נציגים רפורמים עליה המליץ השר לשעבר משה נסים. על התעודה חתומים רבה רפורמית, זמרת, חשמלאי ועוד אנשים שלא קשורים לעולם הגיור, במטרה להגחיך את מסקנות הוועדה ולהראות ואת חוסר ההגיון שבמסקנות אלו.

מחאה נגד מתווה הגיור. צילום: חותם
מחאת בני הנוער היום. צילום: חותם

בארגון חותם מסרו כי הנוער שהגיע היום מבטא יותר מכל את הדאגה העצומה לזהות המדינה ולאחדות העם לבני הנוער האלה חשוב אחדות ישראל ושמירת הזהות היהודית של המדינה וכל מסקנות הועדה הזאת גורמת למדניות בדיוק הפוכה. עוד הוסיפו בחותם "מסקנות אלו דינם להיגנז, ואנו מקווים שראש הממשלה יבין את גודל הבעיה ואת הנזקים העצומים של המסקנות החמורות האלו".

מחאה נגד מתווה ניסים לגיור. צילום: חותם

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

"להבין שהתורה, הצבא והמקצועיות – הכל זה עניין אחד"

אחרי שגילה שרבים מהחיילים הדתיים חווים התדרדרות רוחנית במהלך השירות, ייסד יו"ר "צבא לשם שמיים", הרב פרץ איינהורן שיעורי תורה לחיזוק רוחם ולקירוב הקשר בין מתגייסים חרדים למשפחותיהם. כעת חודשה פעילותו בצה"ל