המחבלת ליילה חאלד. צילום: Sebastian Baryli
המחבלת ליילה חאלד. צילום: Sebastian Baryli

 

חברים בפרלמנט האירופי הגישו בקשה לתיקון של נהלי הפרלמנט כך שטרוריסטים לא יוכלו עוד לדבר בפניו, כך פורסם ב"nrg". הבקשה מגיעה על רקע הביקור של המחבלת ליילה ח'אלד מארגון הטרור החזית העממית בפרלמנט בחודש שעבר, אז הוזמנה על ידי נציגי שמאל לנאום בפניו.

המחבלת ח'אלד, אשר הייתה חברה בחוליית מחבלים אשר חטפה מטוסים בשלהי שנות ה-60, הגיעה לבניין הפרלמנט בהזמנת נציגי מפלגת השמאל הקיצוני GUE/NGL, אשר מקדמת עמדות ואידאולוגיה אנטי-ישראלית ותומכת בתנועת החרם נגד ישראל, ה-BDS. הארגון אליו משוייכת ח'אלד, החזית העממית, נמצא ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד האירופי.

הבקשה הוגשה ליו"ר הפרלמנט בשם נציגי איטליה, סלובניה, צ'כיה, הולנד, ליטא ודנמרק. בירושלים קיבלו בשביעות רצון את המהלך הפנים-אירופי, והשר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חיזק את המהלך במכתב ששיגר לנשיא הפרלמנט האירופי, בו גינה את ההזמנה של הטרוריסטית. "אותה מחבלת ניצלה את הבמה כדי להסית נגד ישראל באופן חמור, ולהשמיע התבטאויות אנטי־ישראליות שחצו את הקו לאנטישמיות צרופה", כתב ארדן.

כזכור, בחודש שעבר פורסם לראשונה באתר ערוץ 20 על הביקור של המחבלת ח'אלד בבניין האיחוד האירופי. איך קורה שבפרלמנט של האיחוד האירופי מזמינים פעילים של 'החזית העממית לשחרור פלסטין' – לא סתם פעילים, אלא כאלה שלקחו חלק בפעילויות טרור וחטיפות מטוסים ב-1970? הטרוריסטית ליילה חאלד הייתה שותפה לחטיפת מטוס בדרכו לדמשק ובנסיון חטיפה של מטוס אל על- היא זו שנאמה הערב בבניין הפרלמנט בבריסל וזכתה לתשואות. כל זאת בעוד האיחוד האירופי עצמו מכליל את החזית העממית ברשימת ארגוני הטרור.

זה רק חלק ממה שקרה היום באירוע שמאורגן על ידי קואליציית שמאל קיצונית בפרלמנט, שגם תומכת בארגוני החרמות נגד ישראל.

אולגה דויטש, ראש דסק אירופה במכון NGO MONITOR המנטר את פעילותם של ארגוני "זכויות אדם", מסבירה בראיון ל'לפני כולם' כי מדובר באירוע רשמי שמאורגן על ידי קואליציית המפלגות GUE/NGL התומכת באופן רשמי בקמפיין ה-BDS, ועל ידי הארגון הספרדי Unadikum. קואליציית GUE/NGL. ארגון Unadikum אף גייס בעבר כספים לארגון הקשור לחזית העממית לשחרור פלסטין, ופתח את האירוע בהכרזה על אי הכרתו במדינת ישראל.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם