המהנדס לא מתקן תקלות חשמליות, אך הוא בהחלט עושה מאמץ לתכנן את המערכת כך שלא יתרחשו בה תקלות כאלו. כמובן שאין מערכת שהוא חסינה מתקלות, אך ככל שהיא מתוכננת טוב יותר ועל פי הכללים כך יפחת הסיכוי לתקלות. משום כך, כאשר בונים בניין, דואגים להתייעץ עם מקצוענים.

התחום המופלא של החשמל:

מחקרים רבים נערכו על תופעת הטבע המופלאה הנקראת "חשמל". חוקרים התעניינו בחשמל ברצינות רבה עוד במאה ה-18, וביניהם גם איש האשכולות הידוע בנג'מין פרנקלין. מדענים מכל רחבי העולם מנסים לגלות את סודותיו של החשמל עד היום, ובינתיים אנחנו משתמשים בו רבות. הוא מאיר את דרכנו במסדרון בלילה, בעזרתו אנו יכולים לאפות עוגה בתנור ליום ההולדת, והוא נחוץ לנו כדי לחמם את הקפה של הבוקר כשאנו פותחים את המשרד. אך מכיוון שאנו משתמשים בו פעמים רבות במהלך היום, חשוב לשמור על הבטיחות ולהעביר את נקודות החשמל בזהירות כאשר בונים בניין חדש. מהנדסים מקצועיים אכן יכולים לתכנן מערכות בטיחותיות לתפארת.

בין חשמלאי למהנדס:

חשמלאי הוא אדם שלמד את מקצועות החשמל, ויש לו את הידע ואת ההסמכה לפתור תקלות  ביתיות. ישנם סוגים שונים של חשמלאים  ולא כל חשמלאי מוסמך לטפל בכל תקלה. מהנדס חשמל הינו מקצוע שכורך יחד שני נושאים שכל אחד מהם מורכב בפני עצמו. מהנדס החשמל עוסק בתכנון מעגלים חשמליים והתאמתם ליישום הדרוש להם. מקצוע הנדסת החשמל הוא מבוקש מאוד אך לא נמצאים הרבה מומחים בנושא. אנו מחפשים בעל מקצוע כזה כאשר נזדקק למישהו שיתכנן בעבורנו את המערכת החשמלית בבניין או בית כל שהוא.

מורן מהנדסים
מורן מהנדסים

 

בדיקה חשמלית:

מקצוע נוסף שמסייע לנו לשמור על חיי אדם הוא חשמלאי בודק. הנ"ל בודק את המערכת החשמלית אחת לתקפה מסוימת ומוודא שהיא תקינה לחלוטין. את החשמלאי הבודק מזמינים בדרך כלל כאשר מבנה מסוים עבר שדרוג ברשת החשמל. במקומות בהם רשתות חשמל גדולות הבדיקה הינה הכרחית ואי קיומה עלול לעלות בחיי אדם. נוסף על כך, אלה כמה דברים שכדאי לדעת על בדיקת החשמל:

  • הבדיקה מתבצעת רק על ידי חשמלאי בודק מוסמך אשר עבר הכשרה מיוחדת. משום כך, כאשר מזמינים את איש המקצוע, חשוב לוודא כי יש לו את כל המסמכים הדרושים המעידים על כך שהוא בקיא בתחום.
  • חברות שונות ומוסדות ציבור זקוקים לבדיקת חשמל תקופתית כדי לוודא שאין סכנה לאחרים. אלה יכולים להיות בתי ספר, חברות ביטוח, מנהלי מרכז מסחרי או מפעלים גדולים.
  • הבדיקה מבוקשת למדיי בקרב קבלני חשמל העוסקים בתחום.
  • בדיקת חשמל על ידי בודק חשמל חיונית גם לבתים פרטיים. זאת במטרה לבדוק את כל נקודות החשמל, לבצע בדיקת הארקה ולוודא כי דיירי הבית אינם יכולים להתחשמל כתוצאה משימוש במכשיר חשמלי או הדלקת אור.

דואגים למערכות חשמל זמינות:

כאשר בונים מבנה כלשהו, חשוב להעביר את כל נקודות החשמל במקומות הנכונים. תכנון חשמל חיוני להמשך הבנייה. גם כאשר מדובר בבית פרטי, יש צורך לקרוא למהנדס חשמל מקצועי כדי שיאשר את העברת נקודות החשמל בהתאם, וזאת עוד לפני שקובעים היכן יונחו האריחים בחדר האמבטיה ולפני שייבחרו המרצפות עבור הסלון. תכנון החשמל חיוני גם לבניינים מסחריים, משרדים ומוסדות ציבוריים שבהם עוברים מאות אנשים מדי יום ביומו. תכנון חשמל נכון יזרים את החשמל ללא תקלות ויבטיח בטיחות מלאה לכל השוהים בבניין.

משרד תכנון חשמל מורן מהנדסים הוא משרד מקצועי המתמחה בכל הקשור לבניית מתקני חשמל. אם כבר הספקתם לדבר עם הקבלן, תוכלו לקבל במשרד ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, עד להעברת קווי החשמל המיוחלים.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית וקופירייטינג.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20