ראש של חזיר בבית הכנסת ברמת השרון

 

על רקע ההסתה נגד דתיים בבחירות המקומיות והמתח השורר כבר תקופה ארוכה בין הקהילה הדתית בעיר לתושבים החילונים, מתפללי בית הכנסת הספרדי “סוכת שאול” ברמת השרון נחרדו הבוקר (ו’) לגלות כי ראש של חזיר נתלה בכניסה ע”י אלמונים. המשטרה פתחה בחקירה.

“הזעיקו אותי מהבית”, סיפר ‏אלי עלמני גבאי . “הזדעזעתי מלראות את הדברים האלה. לא ראיתי תמונה או איזה פסל, אלא ראש של חזיר ממש. הבשר עוד עליו, הדם עוד עליו. ממש מזעזע שבתוכנו יהיה דבר כזה”.

גבאי בית הכנסת אלי עלמני

 

שר החינוך נפתלי בנט גינה את המעשה: “תליית בכניסה לבית הכנסת ברמת השרון היא מעשה נבלה נורא. קמפיין ה״הדתה״ המדומיין מביא לשנאת יהדות והעביר אנשים מסוימים על דעתם. מעשה זה אינו מייצג את הציבור החילוני במדינה ואפילו לא את מקצתו. כולנו—חילונים ודתיים כאחד נמשיך לאהוב את המסורת שלנו. גאים בעמנו ובמורשתנו”.

, הרב , צייץ בטויטר: “‏80 שנה לליל הבדולח והאנטישמיות מרימה ראש גם בארץ ישראל. ההסתה המתמשכת נגד דתיים ברמת השרון עלתה היום שלב בדמות ראש של חזיר שהונח בפתח בית כנסת. חייבים לעצור את זה עכשיו”.

ח”כ שולי מועלם-רפאלי צייצה: “בתזמון מזעזע, כשבארץ ובעולם מציינים 80 שנה לליל הבדולח, בו הוחרבו מאות בתי כנסת בגרמניה ובאוסטריה, נתלה ראש חזיר בבית כנסת ברמת השרון. האם המסע האנטישמי הזה יסתיים כשיכריזו על רמת השרון שהיא ‘ריקה מיהודים דתיים’?”.

ראש העיר אבי גרובר הגיע למקום עם הנהלת העירייה. “את המקרה המזעזע בבית הכנסת תחקור המשטרה ואני בטוח שהיא תדע להגיע למי שעשה זאת ולהעמידו לדין. לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע, ושיסוי. אין להם מקום ברמת השרון ואין להם מקום בחברה הישראלית בכלל”.

“רמת השרון היתה קהילה אחת ותישאר קהילה אחת”, הבהיר גרובר, “קהילה אחת, שבה מתקיימת אחדות של ניגודים. אני מבקש מכולם לנשום. לזכור שיש בחירות, והרבה יותר חשוב יש את היום, את הימים ואת השנים שלאחר הבחירות”.

ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, בבית הכנסת הספרדי “סוכת שאול”

 

בשיחה עם ערוץ 20 אמר תושב רמת השרון “אני לא מופתע, אבל מזועזע”. התושבים הדתיים בעיר מרגישים כי אווירת ההסתה נגד הדת והמסורת היהודית חוצה גבולות. עליית מדרגה נרשמה סמוך לבחירות המקומיות. לפני מספר שבועות הותקף רכבו של רב בעיר ונכתבו נגדו כתובות נאצה. גם ילדים דתיים ספגו התקפות וקריאות גנאי. ביום שלישי יתקיים סיבוב שני על ראשות העיר בין גרובר לרוני בלקין.

ראש של חזיר בבית הכנסת ברמת השרון
אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.