צעיר ישראלי תושב חיפה הותקף בסוף השבוע בוורשה ונחבל בפניו ובגופו. הרקע: לאומני.

חבורת ערבים זיהו שמדובר,ביהודי דובר עברית ותקפו אותו באלימות. משפחתו:" זה פיגוע לכל דבר"

 

יותם הותקף לפנות בוקר על ידי חבורת ערבים אף כי לא התגרה בהם ולא פנה אליהם. הערבים החלו להכות אותו ואת חבריו רק מפני שהם יהודים דוברי עברית.

בשעה 4:00 יצאו חברי המשלחת מהמועדון ״the view״, רובם כבר עלו על מוניות לכיוון המלון, ואז חבורה דוברת ערבית התקרבה אליהם ושאלה אותם אם הם מישראל. כשענו בחיוב, הותקפו ללא רחמים, בליווי צעקות “Fuck Israel”. יותם, עצר את המונית שלו ויצא ממנה לכיוון חבריו במטרה להפריד ולהרגיע את הרוחות. בחור ערבי, שככל הנראה החזיק בידו אגרופן, נתן לו אגרוף ויותם איבד את ההכרה. לאחר מכן, ממונית אחרת, יצא חבר נוסף שניסה לעזור והוא הושלך לעבר השני על מכונית דוממת. למשמע צווחות הבנות, החבורה הערבית הסתלקה מהמקום.

אם תהיתם, אף לא אחד ממאות הבליינים הפולנים שהיו במקום ניגש להציע עזרה, אף לא אחד מהפולנים הזמין משטרה. אפילו מאבטחי המועדון שנקראו לעזרה לא הושיטו יד. לבית החולים פונה במונית על ידי חברו, נסיעה שלקחה כשעה היות ונהג המונית לא השכיל להגיד להם שהכתובת אליה ביקשו להגיע באפליקציה, היא בית חולים לנשים ולא בית חולים כללי. שני גברים. בניהם יותם שפצוע עד אובדן הכרה.

אחיו התאום, ברק, מספר:"למזלנו האירוע הסתיים בשברים מרובים באף ובשבר בארובת העין. יותם יגיע לארץ לטיפול בשברים באופן פרטי ועצמאי. שגרירות ישראל בפולין ומשרד החוץ שלחו אותנו להתמודד עם המשטרה הפולנית. אין אפילו נציג אחד מטעם מדינת ישראל שהגיע לסייע.

למזלו, ולמזלנו, עמדו לצידו וטיפלו בו במסירות לאורך כל הדרך המכללה למנהל, ראש המשלחת והסגן שלו. מסירות ששגרירות ישראל לא השכילה לעשות.

אני מספר את הסיפור כי אני רוצה שישראלים ידעו. שישראלים יזהרו. כנראה שהסיפור הזה לא מעניין את משרד החוץ, אבל אני בטוח שאת עם ישראל הוא מאוד מעניין. לאחי היה מזל, מי יודע מה יקרה להבא בתור." כך אחיו התאום של הישראלי הפצוע.

 

סגן ומ״מ יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל מגיב:
״קורא לממשלת פולין לנהוג באפס סבלנות כלפי אלימות אנטישמית – ליהודים יש את הזכות כמו כל עם אחר לשהות בכל מקום בבטחה ״.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.