10:14 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מזכ"ל האו"ם: "טיהור אתני? שערורייתי ולא מקובל"

מזכ"ל האו"ם: "טיהור אתני? שערורייתי ולא מקובל"

באן קי-מון גינה את סרטון ההסברה האחרון של ראש הממשלה וחזר על המנטרה לפיה "ההתנחלויות הן מכשול לשלום"

סרטון "הטיהור האתני" של נתניהו ממשיך לעורר את זעם הקהילה הבינלאומית: מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, מתח אמש (ה') ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו בעקבות סרטון ההסברה שהעלה לאינטרנט בשבוע שעבר. בסרטון רמז נתניהו כי מדינות התומכות בפינוי התנחלויות, תומכות בטיהור אתני של יהודים.

סרטון "הטיהור האתני" של ראש הממשלה

בדיון במועצת הביטחון, אמר באן כי הוא מוטרד "מההצהרה אחרונה של ראש ממשלת ישראל, שטען כי מי שמתנגד להרחבת ההתנחלויות תומך בטיהור אתני. זו התבטאות לא מקובלת ושערורייתית. ההתנחלויות לא חוקיות לפי החוק הבינלאומי והרחבתן צריכה להפסיק. ההתנחלויות הן מכשול לשלום".

מזכ"ל האו"ם התייחס למצבו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ושיבח אותו על פועלו "ללא לאות לשלום בין ישראל לפלסטינים".

הוא ציין כי לפני כמה ימים מלאו 23 שנה להסכם אוסלו בין ישראל לאש"ף: "פתרון שתי המדינות בסכנה של להיות מוחלף במציאות של מדינה אחת, חרף אזהרות הקהילה הבינלאומית המנהיגים משני הצדדים לא מוכנים לנקוט את הצעדים הנדרשים למען השלום".

באן גם גינה את ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל ומתח ביקורת על הרשות הפלסטינית על רקע הסתה נגד ישראל והאדרת מחבלים. "זה מביש וההנהגה הפלסטינית צריכה לשם סוף לכך", אמר מזכ"ל האו"ם.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר בתגובה לדברי המזכ"ל: "מדובר בראייה מעוותת של המצב בישראל. המכשול לשלום מתחיל ונגמר בהסתה הפלסטינית לטרור ובסירוב של אבו מאזן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו", אמר והוסיף: "במקום לגנות את חמאס באופן ישיר ואת בניית המנהרות ותשתית הטרור, ובמקום להשקיע זמן ומשאבים בעצירת ההסתה והטרור הפלסטיני, המזכ"ל בוחר לגנות את מדינת ישראל באופן קבוע".

"מזועזע" מליברמן

בכיר ישראלי נוסף שזכה לאזכור בדיון מועצת הביטחון הוא שר הביטחון ליברמן. זאת בעקבות החלטתו להטיל חרם על שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב.

שר החוץ של ניו זילנד, מורי מקולי, המשמש כנשיא התורן של מועצת הביטחון של האו"ם, אמר במהלך דיון כי הוא "מזועזע" מהחרם עליו הכריז ליברמן. לדבריו, החרם התרחש רק כיוון שמלדנוב עשה את העבודה שהוטלה עליו מצד מועצת הביטחון. "זו החלטה מזיקה", דברי מקולי.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות