מדינת ישראל מאופיינת בהתרחבות מהירה של הבנייה, התחבורה והתעשייה הנבעו מגידול באוכלוסייה ומעלייה ברמת החיים, אך להתרחבות זו מתלווה עלייה מדאיגה ברמת הזיהום הסביבתי ובעיקר זיהום המים בעוד הכלכלה במדינת ישראל משגשגת ומתפתחת בקצב מהיר, הרי שבתחום השמירה על איכות הסביבה הפער בין ישראל לבין העולם המפותח הולך וגדל. לפי ארגון חיים וסביבה, במדינות מערב אירופה וצפון אמריקה חלה ירידה בהיקפי הזיהום, לפחות בתחומים מרכזיים כמו זיהום אוויר תעשייתי, בשל ראייה מערכתית רחבה ומנגנונים אפקטיביים לצמצום הפגיעה באיכות הסביבה, בעוד בישראל המגמה הפוכה.

ישראל סובלת מזיהום סביבתי במספר רב של תחומים ובפרט מזיהום מים אשר כרוך בעלויות גבוהות. ההשלכות הן בהחלט לא רק בריאותיות, אלא גם כלכליות. על פי אומדן של אגודת אדם טבע ודין, המשק מאבד כמעט שני מיליארד שקלים בשנה עקב עודף תחלואה ואובדן ימי עבודה הקשורים אליהם.

לכן, הבחירה בידינו –

במהלך חצי המאה הבאה אנו יכולים לחיות ב…

  • עולם שבו צרכים כלכליים וחברתיים מאוזנים עם כושר הנשיאה של כדור הארץ והמערכות האקולוגיות, או עולם המרושש על ידי התדרדרות סביבתית, שבו עוני ורעב ממשיכים לייסר יותר ממליארד בני האדם.
  • עולם שמעריך מים ומנהל את משאבי המים באורח מקיים הודות למערכי מז"ח, או עולם שעומד בפני מחסור נרחב במים מתוקים.
  • עולם שנמצא בתהליכי מעבר למשאבי אנרגיה מתחדשים, או עולם שעדיין תלוי בדלקים מאובנים ( מתכלים ) להנעה, ושבו תהליכי שינוי אקלים מערערים את החיים במדינות רבות.
  • עולם שבו מגפות ומחלות הניתנות למניעה כמעט נעלמו, הודות לטיפול מים באמצעות מערכות מז"ח, או עולם שבו מיליוני ילדים מתים מידי שנה מכיוון שאין להם גישה למי שתייה נקיים או לתנאי תברואה נאותה.
  • עולם של דפוסי ייצור וצריכה אחראיים, או עולם שעדיין מוצף בפסולת ומורעל בחומרים מסוכנים.

כדי לאפשר סביבה נקייה גם לנכדינו, משרד הבריאות מחייב התקנת מכשיר מז"ח (מונע זרימה חוזרת) בכל בית עסק שפעילותו מייצרת שפכים מזהמים. פנו אלינו כדי לברר אם אתם צריכים אחד כזה (הקנסות עצומים על אי התקנה, והחוק הזה לצערנו נאכף). השאירו פרטיכם כאן (קישור)

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.