עדכון הגרסה החדש של אפליקציית WhatsApp הביא איתו שינוי במראה האימוג'ים המוכרים, שהפכו לשפה נוספת ובלתי-רשמית בחיינו. אפליקציית המסרים הפופולרית החליפה את מקלדת האימוג'י המוכרת של חברת Apple עם מקלדת מותאמת משלה, אשר זמינה כעת לכל משתמשי Android. בגרסה החדשה, נראים חלק מהאימוג'ים מפורטים יותר ולעיתים מוגזמים יותר, כמו הפרצוף הבוכה שכעת דמעותיו יוצרות שלולית, או לבבות גדולים יותר בעיניי הפרצוף המאוהב.

מצאו את ההבדלים
מצאו את ההבדלים בין המקלדת הישנה של ios (מימין) למקלדת החדשה של WhatsApp (משמאל)

 

במשך שנים, אפליקציית העברת המסרים WhatsApp התבססה על האימוג'ים של Apple כדי לתת למשתמשים תמיכה אמוציונית עקבית ב- iOS, ב-Android ובאינטרנט. אולם כעת היא החליטה לשנותם מעט ופרסמה מקלדת אימוג'י דמויית-אפל, אך חדשה משלה, המותאמת לשימוש בפלטפורמות שאינן iOS. השוני בעיצוב ניכר יותר באובייקטים, מאכלים וקטגוריות אחרות שאינן הפרצופים. כך למשל האקדח נשאר אקדח צעצוע, אבל צבעו השתנה לכתום, ישנן שתי ביצים במחבת במקום אחת, ומחשבים וטלפונים כבר לא נושאים את המותג התפוח של Apple.

בגזרת בעלי החיים אפשר להגיד שהחיות החדשות נראות חמודות יותר, וחדי עין יבחינו גם בחיות שכלל לא היו קיימות קודם כמו קיפוד, ג'ירפה ודינוזאור. גם מחלקת המזון עברה שינוי מרענן ואליה התווספו קופסת שימורים, כוס עם קש, פאי ועוד.

חמודים יותר. מחלקת בעלי החיים
חמודים יותר. מחלקת בעלי החיים

 

האימוג'ים החדשים הוצגו כבר בתחילת החודש וכעת זמינים במכשירי אנדרואיד מגרסה 2.17.386 ומעלה. גרסת ה-web.whatsapp, המציגה את האפליקציה בדפדפן האינטרנט, עדיין משתמשת באימוג'ים של Apple בזמן הכתיבה. טרם ידוע האם ומתי העיצוב החדש של WhatsApp יגיע גם ל-iOS או לאינטרנט.

האימוג'ים החדשים
האימוג'ים החדשים

 

מי שאמון על התקן הבינלאומי של הגדרת ייצוג טקסט במערכות מחשב בכלל ואימוג'ים בפרט, הוא ארגון Unicode. הארגון מחליט על הכנסת אימוג'ים חדשים ועיתויים, אך אינו קובע את מראם הסופי, שמשתנה ממערכת הפעלה אחת לאחרת ומאפליקציה או פלטפורמה אחת לאחרת.

האימוג'ים החדשים
האימוג'ים החדשים

 

אווירת השינויים לא פוסחית גם על חברת Apple. בתחילת החודש הודיעה החברה על עדכון למקלדת האימוג'ים במערכת ה-iOS שיכלול מאות פרצופים חדשים, בהם ניתן למצוא סמיילים מחייכים ואקספרסיביים, אופציות ניטרליות מבחינה מגדרית, יצורים מיתיים, ביגוד, מזון וכן תוספת של בעלי חיים.

חדש ב-WhatsApp: סטטוסים בסגנון פייסבוק

כמו כן, ווטסאפ מציגה פונקציה חדשה שתאפשר הצגת סטטוסים "בסגנון פייסבוק" שיאפשרו למשתמשים לשנות את צבע הטקסט והרקע של העדכונים שלהם. כך דווח ב'דיילי ניוז'. בעוד שבמקור איפשרה פונקציית הסטטוסים באפליקציה שימוש בטקסט בלבד, בשנה האחרונה הרחיבו באפליקציה את האפשרויות וניתן כעת לכלול בו גם תמונות וסרטונים.

פיצ'רים חדשים בווטסאפ. צילום: יח"צ
פיצ'רים חדשים בווטסאפ. צילום: יח"צ

 

הפונקציה, המזכירה את הסטטוסים של פייסבוק וסנאפצ'אט מאפשרת למשתמשים לפרסם תמונה, הודעה או סרטון לאנשי הקשר שלהם – שנעלם תוך 24 שעות. למשתמשים תינתן אפשרות לבחור את צבע הרקע, סוג הפונט ותוספת של אימוג'ים כשהם מעדכנים את הסטטוס.

כמו כן ווטסאפ שידרגה גרסת הדפדפנים שלה כך שמשתמשים יוכלו לראות את עדכוני הסטטוס גם על גבי צג המחשב שלהם. העדכון צפוי להגיע לכל משתמשי האפליקציה ברחבי העולם במשך סוף השבוע הנוכחי, כך שמשתמשים יוכלו לבדוק את העדכונים באופן יזום בחנויות האפליקציות.אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20