לקראת ל"ג בעומר שיחול הערב התארח באולפן "חדשות היום הזה" רשף דורון מלול מאגף המבצעים של כבאות והצלה והתייחס לאזהרות ממזג האוויר הצפוי: "אנחנו מדברים על אירוע משמעותי ביהדות, כ-1,800 שנה, ואני לא חושב שאף מזג אוויר כזה או אחר יגרום להנחייה על ביטול מדורות". ערב שידורים מיוחד לרגל ל"ג בעומר, הערב החל מהשעה 21:00.

עונת המדורות החלה: ילדים מדליקים מדורת ל"ג בעומר באשדוד, אתמול. צילום: פלאש 90

ביממה האחרונה הופצה קריאה לבטל את הדלקת מדורות ל"ג בעומר בשל מזג האוויר הקשה. באולפן חדשות היום הזה התארח קשף דורון מלול מכוחות הכיבוי וההצלה, והתייחס לשאלה האם יש סיכוי שבגלל מזג האוויר הלוהט והשרבי תצא הוראה על ביטול מדורות. "אני לא חושב, מהסיבה הפשוטה שאנחנו מדברים על אירוע משמעותי ביהדות. כ-1800 שנה, אני לא חושב שאף סוג של מזג אוויר כזה או אחר יגרום להנחייה לבטל מדורות. אם נערכים נכון ובזמן ניתן להימנע מתקלות", ענה מלול. "כהורים וכמבוגרים אנחנו חייבים להיות כל הזמן מתחילת ההדלקה ועד סופה. להיערך עם מטף ודליי מים. להשתדל שזה יהיה מקום נקי ולא סמוך לעשבייה ואם משהו משתבש להזעיק את כוחות הכיבוי".

איך אתם נערכים להילולה במירון?

"כמידי שנה אנחנו נערכים לאירוע גדול ומשמעותי בהר מירון. אנחנו מדברים על עשרות לוחמים, מפקדים וכלי רכב החדשים ביותר שיש כיום במערך. כך שמבחינת הצוותים במקום, אין ספק שאנחנו נדע לתת את המענה וכמובן בסיוע של כוחות נוספים בשטח שערוכים כמונו, נוכל לתת מענה הכי טוב שיש".

במקביל, לאור מזג האוויר השרבי, עיריית חיפה דווקא אוסרת לקיים היום מדורות בכל רחבי העיר. המערכות הקהילתיות ובתי הספר ביטלו את כל הפעילויות המתוכננות בהנחיית העירייה.