0:28 22/10/2017
מבזקים

מותר להשוות

למה לעצור בשנות ה-20? המציאות בארץ נראית בעיניו של סגן הרמטכ"ל: מחנות ריכוז, ניפוץ חנויות וטלאי סהר ירוק. כך נרקמת עלילת דם

כמדי בוקר, השכמתי קום לכיוון תחנת הרכבת הקלה בדרך לעבודה עם כוס קפה ביד ועיתון. בזמן ההמתנה לרכבת, ראיתי ערבי עונד טלאי חצי סהר בצבע ירוק עומד שפוף ומקרצף את רצפת הרחוב. ירקתי עליו והדפתי אותו עם הרגל, שיתפלש קצת על הרצפה, הזר הנחות הזה. כשהוא ניסה לרטון ולקטר לעברי, שוטר שעמד לידי הכה אותו עם קת בראש. כך יעשה לנחות אשר יעז לענות לאדם היהודי הנעלה.

הכותרת בשער סיפרה על מישהו שהעז להסתיר ערבי בעליית גג. הערב יתלו אותו בכיכר ציון, בישרה המודעה הממשלתית והזמינה את הציבור הכללי להגיע: "ההמון מוזמן לצפות בבוגד". שריינתי לעצמי את הערב, חשוב להוקיע בוגדים. כתבת מגזין ייחודית הוקדשה למחנות המיוחדים שבנינו, מחנות ריכוז עם משרפות שמשגרות את הערבים היישר אל השמיים, כמו שראש הממשלה שלנו הבטיח – פתרון סופי לבעיה הערבית.

 

בית משפחת דוואבשה בדומא. מעשה חיילי צה"ל? צילום: פלאש 90
בית משפחת דוואבשה בדומא. מעשה חיילי צה"ל? צילום: פלאש 90

עמוד האמצע דיווח בחגיגיות על פעילויותיהם המבורכות של השוטרים והחיילים שלנו. "כל הכבוד לצנחנים שלנו ששרפו כפר שלם של ערבים עד היסוד והציתו מסגד על מתפלליו", בישרה הכותרת בשער.

בתוך הרכבת נחה דעתי, סביבי כבר לא ישבו נחותים מחליאים, כי אם יהודים כמוני מבושמים ומסורקים יושבים בנינוחות, מזוודות עור מונחות תחת רגליהם.

השוטרים והחיילים שישבו איתנו ברכבת זכו לסלפי מרגש מכל נוסע שישב ברכבת. הערצנו אותם, את משביחי הגזע ומבצעים טיהור אתני על מנת להגדיל את מרחב המחיה שלנו.

כשהרכבת נעצרה בתחנת שועפט, ראיתי מהחלון שולחן מוארך עמוס מסמכים. בשולחן ישבו קצין משטרה ומקעקע, לפניהם השתרך תור ארוך ומוקפד. כל מי שחרג מהשורה הרגיש די מהר את נחת זרועו של השוטר שהופקד שם על הסדר, לפעמים הוא סתם הכה בהם כי התחשק לו ובצדק, "מה הם חושבים לעצמם החיות הנחותות האלה," הרהרתי לעצמי, כל אחד קיבל טלאי ירוק וקועקע במספר סידורי – כיאה לבהמה.

לאורך הנסיעה ראיתי חנויות הרוסות שהיו שייכות פעם לערבים. על הידיות נתלה שלט "לא קונים מערבים". ילדים ובחורים עמדו ובזזו שם מכל הבא ליד, מעט מהחנויות עוד עלו באש. האידיאליסטים בינינו הצליחו לתפוס ערבי מהאזור ולזרוק אותו חזרה אל תוך החנות הבוערת. היה משעשע לראות אותו רץ ובוער בעודו מתגלגל על הרצפה בניסיון נואש לכבות את עצמו עד שהומת בירייה ע"י שוטר. לכלך את רצפת הרחוב והפריע לסדר הציבורי – סיבה די מספקת.

כולם ענדו שם את הטלאי הירוק, אנחנו עמדו הסתכלנו צחקנו ירקנו ובעטנו, השוטרים והחיילים מילאו את ליבנו בגאווה לאומית.

***

אדוני כבוד סגן הרמטכ"ל יאיר גולן – האם זה מה שאתה רואה בעיני רוחך? האם אתה מזהה משהו שמתקרב לזה? אל תענה, אתה יודע כבר את התשובה.

מאיר כהן

מאיר כהן

מאיר כהן
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"