לוגו חגיגות ה-70 למדינת ישראל

בטקס רשמי שנערך היום (שני) ביד לשריון הציגה , את הלוגו שילווה את חגיגות 70 השנה למדינת ישראל.

"בלב הלוגו מגן דוד – סמל לעוצמה ולנחישות של עם ישראל מימי דוד המלך עד היום", הסבירה השרה.

"בבסיס מבנה הלוגו מופיעה המילה ישראל בכתב של סופרי סתם, כפי שנכתבת התורה על קלף ומבטאת את החיבור, הבל ינותק, בין מדינת ישראל המודרנית לבין לאומיות עתיקת היומין בין תשע"ח לתנ"ך ובין של מעלה וירושלים של מטה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב מציגה א הלוגו לחגיגות ה-70 למדינת ישראל. צילום: משרד התרבות
שרת התרבות והספורט מירי רגב, היום בטקס. צילום: משרד התרבות

במהלך הטקס הציגה השרה מספר אירועים חגיגיים שיתקיימו לקראת יום הולדתה ה-70 של המדינה. החגיגות יתקיימו תחת הכותרת: "מורשת של חדשנות".

"יותר מכל חברה אחרת בעולם, יש בחברה הישראלית של היום שילוב עמוק של ישן וחדש, של דת ומודרנה, של רוח וחומר – ואולי זהו סוד כוחה, סוד כוחנו", אמרה רגב.

"החברה הישראלית בעלת מאפיינים לאומיים, היסטוריים ומסורתיים חזקים מאוד, המאפשרים לה לשמור על זהותה, על הלכידות שלה וכמובן על בטחונה הפיזי. ככזו היא יצירתית, חושבת על העתיד, חושבת מחוץ לקופסא ופורצת דרך במחקר, ברפואה ובחקלאות, וכך תורמת תרומה מכרעת לאנושות כולה".

"70 שעות של חגיגה ישראלית"

"חגיגות 70 השעות יחלו בטקס המשואות ויימשכו עד כניסת השבת וימשכו מצאתה", הסבירה רגב.

השרה חשפה כי לאחר טקס המשואות המסורתי בהר הרצל, "תתבצע ספירה לאחור וכל מדינת ישראל ויהודי העולם ישירו שיר אחד יחד. על רקע פזמונו האחרון של השיר יהיה מופע זיקוקים מהגדולים ביותר שהיו במדינת ישראל".

בנוסף מתכננת השרה לערוך "מסיבת 70 קילמוטרים"- מסיבת חוף שתערך מטבריה ועד אילת בה "הצעירים, בגוף ובנפש, יהנו ממוזיקה טובה, שמחה, ריקודים והנאה אל תוך הלילה".

לצד אירועים אחרים  המתוכננים לציון החגיגות אמרה רגב: "בחגיגות 70 השעות ייקחו חלק כל האזרחים; חרדים דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, מזרח ומערב, מרכז ופריפריה. אלו יהיו 70 שעות של חגיגה ישראלית שמחברת את כולם יחד. האירועים יפנו לקהל הצעיר והמבוגר, למשפחה כולה וכן גם ליהודי העולם".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא