ליטל שמש, עיתונאית ערוץ 20, צייצה הבוקר: "אחי הגדול, סא״ל במיל׳, מלמד אזרחות בבית ספר בנצרת עילית, הותקף אתמול באלימות על ידי תלמיד ופונה לביה״ח העמק בעפולה. זו לא הפעם הראשונה שזו קורה ואחי מלמד שם כמעט בהתנדבות. בושה שאלו הפנים של מערכת החינוך בישראל".

שר החינוך, הרב רפי פרץ, מיהר להגיב: "הנחתי את הדרג המקצועי לחקור ולבחון מה היה שם ולמצות את הדין עם התלמיד. אלימות בתוך כתלי בית ספר היא קו אדום מבחינתי. לא נאפשר שמורים או תלמידים יחושו מאוימים בתוך מרחב בית הספר. מסרי החלמה מהירה לאחיך".


המורה, שמלמד בתיכון אורט משה שרת בנוף הגליל, הותקף ע"י תלמיד י"ב ונזקק לטיפול רפואי. מדובר במקרה נוסף, אחרי מקרי אלימות אחרים כלפי מורים בבית הספר הזה מתחילת השנה.
המורה להיסטוריה בכיתה י' היה במהלך שיעור בכיתתו, תלמיד משוטט מכיתה י"ב הסתובב באותה עת במסדרון, ופתח דלתות של כיתות על מנת להפריע לשיעורים. המורה יצא החוצה כדי לסגור את הדלת. התלמיד המשוטט, שהסתתר מאחורי הדלת הפתוחה, דחף את הדלת על המורה. המורה ביקש ממנו להתפנות משם, התלמיד סירב, המורה דרש ממנו להתרחק מהמקום או שהוא קורא למנהלת. בשלב זה התלמיד הטיח בחזקה את הדלת בראשו של המורה שנפגע בפניו, באף ובשיניים.
המורה פונה לקבלת טיפול ראשוני בבבית חולים העמק בעפולה, ולאחר מכן שוחרר לביתו להחלמה. כל האירוע נעשה מול עדים – כיתתו ההמומה של המורה, ומתועד במצלמות האבטחה של בית הספר.
התלמיד התוקף הושעה מבית הספר, הבוקר הוגשה נגדו תלונה במשטרה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.