ראש הממשלה עדכן הבוקר בישיבת ההמשלה על ההסכמות אליהן הגיעו הוא והנשיא בפגישתם בארה"ב. השניים סיכמו על הקמת צוותים כדי לשדרג את כל התחומים המרכזיים ביחסים בין ישראל לארה"ב – בתחום של הביטחון, בתחום של המודיעין, בתחום של הסייבר, בתחום של הטכנולוגיה, בתחום של הכלכלה ובתחומים רבים אחרים, וכן על הקמת "במקום שעדיין לא הסכמנו בעבר ולא הגענו אליו להסכמה – אני מתכוון כמובן לנושא ההתיישבות ביהודה ושומרון".

נתניהו וטראמפ במסיבת העיתונאים בוושינגטון. צילום: לע"מ
וטראמפ במסיבת העיתונאים בוושינגטון. צילום: לע"מ

 

במועצת יש"ע זעמו על החלטתו של ראש הממשלה להקמת הצוות הישראלי-אמריקאי בנושא ההתיישבות ומסרו כי "צוות אשר ידון יחד עם גורמים חיצוניים בבניה ביהודה ושומרון אינו מקובל עלינו". הם הסבירו כי "לאחר 8 שנים של הקפאת תכנון ובנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, יש לחזור לבנייה רציפה ומואצת בהתיישבות ללא התערבות של שום גורם חיצוני. זכותו של עם ישראל לבנות בארץ ישראל. צריך לבנות ביהודה ושומרון כי צריך לבנות בכל מרחבי ארצנו".

"אנו שמחים על הקשרים הטובים שראש הממשלה מקיים בארה"ב, אמרו במועצה, "אך אנחנו אחראים לעתידנו ולגורלנו. בקדנציה הראשונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנת 1996, הוכרזו כ-3,500 התחלות בממוצע בשנה, בקדנציות האחרונות עומד הממוצע על כ-1,600. פחות מחצי. דרישתנו היא לסיים את מדיניותו של אובמה ולהשלים את פערי הבנייה שנוצרו בשנים האחרונות".

מפלגת האיחוד הלאומי הגיבה גם היא לסיכום בין נתניהו לטראמפ, בעניין ביו"ש: "צוותי עבודה משותפים זה חשוב, הרבה יותר חשוב זה מה תעשה ממשלת ישראל. הסתיימו הימים שרק מדברים, ראש הממשלה יבחן במעשים. לאחר 8 שנות , הגיע הזמן להשלים את בנייתן של אלפי יחידות דיור ביהודה ובשומרון".

במפלגה גם תקפו את דבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאמר שחזונו הוא פתרון שתי המדינות לשני עמים: "כשהיה באופוזיציה דבריו נשמעו אחרת. מה ששומעים מכאן לא שומעים משם".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.