בנייה ביו"ש. צילום: פלאש 90

בעוד כחודש, הייתה אמורה להתכנס מועצת התכנון העליונה של ולאשר בניית יחידות דיור חדשות באזור , אלא שהערב (ב') פורסם ב"ישראל היום" כי הישיבה בוטלה בעקבות שביתה של עובדי .

כידוע, מת"ע (מועצת התכנון העליונה) מתכנסת אחת לרבעון. באפריל עורך המנהל האזרחי בשיתוף עם ראשי הרשויות ביו"ש ומשרד הביטחון עבודת מטה, ריכוז וגיבוש של הנתונים, עד לפרסומם כשבוע לפני כינוסה של מת"ע לצורך הגשת התנגדויות. עבודת המטה הזו נמשכת כחודש ולעתים אף יותר וכאמור, באפריל היא צפויה לאשר קידום בניית אלפי יחידות דיור בשלבים שונים של תכנון. ההערכה היא כי יאושרו אלפי יחידות דיור חדשות.

לפני כשבוע וחצי הודיע ועד עובדי המנהל האזרחי על שביתה כללית בארגון עקב כישלון המאמצים מול משרד האוצר לחתום על הסכם קיבוצי לכלל העובדים. בעקבות השביתה לא תתאפשר כלל קבלת שירותים מהמנהל האזרחי, לא ליהודים ולא לערבים. כבר בשבוע שעבר עלה חשש שלא תושלם עבודת המטה מול המנהל האזרחי בשל השביתה והיום החששות אכן התממשו. ראשי הרשויות קיבלו מסר לפיו המועצה לא תתכנס כמתוכנן עקב השביתה.

ממועצת ישע נמסר בתגובה: "לא נאפשר חזרה לימי ההקפאות. ביטול ישיבות התכנון היא טכנית של החלטות ראש הממשלה בנושא הבניה. אנו קוראים לשר הביטחון ולראש הממשלה לטפל בנושא זה בהקדם, ולקיים את ישיבת התכנון במועדה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא