מועצת זכויות האדם בז'נבה. צילום: רויטרס

אחרי החלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם להקים ועדת חקירה נגד ישראל, במערכת הפוליטית תוקפים. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אין חדש תחת השמש. הארגון שקורא לעצמו המועצה לזכויות אדם שוב הוכיח שהוא גוף צבוע ומוטה שמטרתו לפגוע בישראל ולגבות טרור, אך הוא בעיקר הוכיח שהוא לא רלוונטי. ישראל דוחה בתוקף את ההחלטה שהתקבלה ע"י רוב אוטומטי אנטי ישראלי, שתוצאותיה ידועות מראש. מדינת ישראל תמשיך להגן על אזרחיה וחייליה כפי שמקנה לה זכותה להגנה עצמית".

שרת המשפטים איילת שקד: "מועצת זכויות האדם של האו"ם היא הכל חוץ מזכויות אדם. היא צבועה, מעודדת טרור, תומכת באיסלאם הקיצוני ביותר. זכויות אדם לא מזיזות לה.

צילום: משרד החוץ

 

"המועצה ממעטת לבקר את רצח העם המתבצע בסוריה, ומתעלמת מאיום של איראן נגד מדינה שלמה ומשימוש אכזרי של חמאס בנשים ובילדים למטרותיו הפוליטיות. תחת זאת, מועצת הצביעות בוחרת לתקוף את ישראל- הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ואחת המדינות המוסריות בעולם ביחסה לחיי ולזכויות אדם.

שרת המשפטים איילת שקד. צילום: דוברות בתי המשפט

 

גם בפעולות צה"ל האחרונות ברצועת עזה, נהרגו בעיקר מחבלי חמאס שביקשו לחדור לישראל לביצוע פיגועים וחטיפות חיילים. ישראל לא תחשוש לרגע לעשות כל שנדרש כדי להגן על עצמה, גם לאחר הכרזת תוצאות "הבדיקה" הידועות מראש של המועצה. אותה "בדיקה" נותנת רוח גבית לטרור. זו היתה מטרתו של חמאס, והמועצה משחקת לידיו".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה בתגובה להחלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם: "מועצת זכויות האדם מעדיפה לגבות את פעילות ארגון הטרור חמאס על פני תמיכה בזכותה של ישראל להגן על עצמה. לא נקבל שום ועדת חקירה של המועצה שמבוססת על צביעות, שקרים ומוסר פגום. ישראל תמשיך להגן על אזרחיה, ולהלחם בטרור של חמאס".

תגובת השר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן: "מועצת זכויות האדם הפכה מזמן למועצת זכויות הטרוריסט. במועצה ההזויה רע הוא טוב וטוב הוא רע. אנחנו לא ניתן להחלטות הזויות לבלבל אותנו: החמאס הוא ארגון טרור עם מאפיינים נאציים שמתעלל בבני עמו ועושה שימוש ציני בדמם של תושבי הרצועה. ההחלטה הזו ממשיכה את המסורת האנטי ישראלית הצבועה של המועצה וגם היא תושלך לפח האשפה של ההיסטוריה״.

ההפגנות בגבול רצועת עזה. צילום ערבי

 

ח״כ איציק שמולי (המחנה הציוני): "ועדת החקירה היחידה שצריכה לקום כאן היא על צביעותה והתקרנפותה של המועצה. לא ברור אם הנציב זייד הוא בור או שקרן אבל נאומו רצוף בדיות וחצאי אמיתות שניתן להפריכן בקלות ביחס למה שאירע השבוע על גבול הרצועה. זייד אימץ לחלוטין את הנרטיב של חמאס – המצב ההומניטרי בעזה באשמת ישראל, חמאס הוא בכלל ארגון רווחה ולא טרור והניסיונות להפיל את הגדר ולהתקדם עם נשק ומטענים אל החיילים והיישובים אינה מהווה איום חמור כל כך. עם חבורת הצבועים הזו אין פלא שנטבחו כבר 600 אלף סורים והעולם שותק. אנו מגבים את חיילי צה"ל שהעמידו קיר ברזל השבוע וניסו ככל יכולתם למזער את מספר הנפגעים״.

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד): "החלטת מועצת זכויות הטרוריסטים של האו״ם היא חוליה נוספת בסדרה של החלטות שהן לא רק אנטישמיות, אלא גם מבוססות על שקרים שכותבים למועצה אנשים העוסקים בטרור".